18.04.2017

Szkicownik szalonego wynalazcy


Giętki umysł, sprawna ręka, odważne stawianie kreski wystarczą, by tworzyć najdziwniejsze koncepcje, projektować własne wynalazki. To nic, że nieużyteczne. Im więcej pomysłów, tym większe prawdopodobieństwo, że w końcu coś gdzieś się sprawdzi, coś okaże się naprawdę fajne. 

Szkicownik szalonego wynalazcy służy kreatywności, wymyślaniu szalonych, nieprawdopodobnych urządzeń. Uruchamia te pokłady mózgu, które w szkole często nie są wykorzystywane w pełni. To nic, że wszystko już zostało wynalezione, że współczesny człowiek tylko udoskonala to, co jest. Może wzorując się na sprawdzonych pomysłach mały wynalazca poczuje siłę i przypływ do tworzenia niezwykłej łodzi podwodnej, gadżetu, który ucieszy psa, udoskonali specjalny namiot na górskie wyprawy, wygodny pojazd na plażę do rozwożenia lodów i orzeszków, a może maszynę do czytania w myślach?

Dużo tu ciekawostek, grafiki z projektami innych szalonych wynalazców, historii najbardziej zdumiewających urządzeń, propozycji tworzenia, zabawy wyobraźnią i ołówkiem. A na koniec zamieszczono wzór wniosku o udzielenie patentu na szalony wynalazek.

Ciekawe, czy spodobałby się dawnym szalonym wynalazcom, np. Edisonowi czy Leonardo da Vinci, którzy mieli tyle pomysłów w swoich głowach i pracowali nad nimi nieustannie.

Przeznaczony dla dzieci w wieku szkolnym, w których jest chęć tworzenia, rysowania, podglądania maszyn i projektów innych, ciekawość świata. Jak się bawić, to się bawić z najlepszymi (autorka specjalizuje się w tematyce popularnonaukowej dla dzieci).

Szkicownik szalonego wynalazcy
czyli najdziwniejsze pomysły na świecie i twoje własne niezwykłe projekty
tytuł oryginału: My crazy inventions sketchbook: 50 awesome drawing activities for young inventors
Lisa Regan
ilustracje: Andrew Rae
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2017
liczba stron: 128

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...