17.01.2017

Pucio mówi pierwsze słowa


Przygody Pucia są proste, dostosowane do małego odbiorcy, który zaczyna swoją przygodę z mówieniem lub rozwija ją poprzez coraz lepsze rozumienie słów i budowanie pierwszych zdań. Po wyrazach dźwiękonaśladowczych i nazywaniu świata po swojemu, Pucio i jego rówieśnicy- mali odbiorcy książki już mówią i rozumieją, nazywają, potrafią wskazać określone przedmioty w najbliższym otoczeniu i zachwycić tym najbliższych.

To książka dla rodziców i dzieci w wieku 2-3 lata, do stymulacji poprzez konstruowanie i nazywanie: ubrań, jedzenia, przedmiotów codziennego użytku w domu i w przedszkolu, na basenie czy na zakupach. Nazywanie wykonywanych czynności jedzenia, ubierania się, mycia. Określanie nastroju jaki ktoś jest. To także odpowiadanie na pytania co gdzie się znajduje i jak się nazywa, szukanie  rzeczy w otoczeniu. Nazywanie najbliższej rodziny, wspólne świętowanie urodzin. Wskazówki dla rodziców jak zachęcać dziecko do odkrywania i zauważania tego, co wokół niego się dzieje.

Duże kolorowe ilustracje, wyraźna czcionka (może słowa zapadną gdzieś w pamięci i przydadzą się kiedyś w czytaniu). Powtórzenie poznanych słów w końcowej części w "słowniku" maluszka. Fabuła książki opowiada o jednym z wielu znanych dziecku dni: poranek, ubieranie się, droga do przedszkola, czas z dziećmi spędzony w sali albo na placu zabaw, basen, zakupy z rodzicami, wieczór i powolne układanie się do snu. Treści i rysunków jest "akurat w sam raz", by nie znudzić a zachęcić. Autorka książki doktor nauk humanistycznych Marta Galewska-Kustra jest logopedą i pedagogiem dziecięcym, otrzymujemy więc przemyślaną dobrą pomoc do wspierania sztuki mówienia dziecka.

Pucio mówi pierwsze słowa
Marta Galewska-Kustra
ilustracje: Joanna Kłos
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2017
liczba stron: 40

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...