28.11.2016

Znajdź mnie. Przygoda w mieście


"Znajdź mnie" to klasyczny picture book do wgłębiania się w rozmaite szczegóły, szukania poleconych przez autora osób i rzeczy. Ćwiczenie spostrzegawczości i cierpliwości. Kreskę P. Liputa znamy z pełnego przygód Roku w przedszkolu. Tu wgłębiamy się w przygody podróżników z dwójką dzieci i ich milusińskich korzystających z atrakcji miejskich.

Na każdej rozkładówce śledzimy miłośników przygód i ich perypetie, pomagamy w odszukiwaniu zagubionych przedmiotów. Historia wyszukiwania układa się w cały dzień, zajęcia i czynności od rana do wieczora. Obserwujemy ludzi, którzy budzą się i zaczynają dzień, biegną do swoich zajęć, pracują, odpoczywają i spokojnie zasypiają. Odwiedzamy zoo, basen, zamek, restaurację, wesołe miasteczko, i wiele innych miejsc. Układamy historie  Dużo wrażeń. Nic dziwnego, że w takim tempie życia coś gdzieś ginie, znika, coś zgubiło parę.

Podpatrując szalone tempo życia mieszkańców dziecko otrzymuje zadania do wykonania na każdej z kart: odszukaj parę, co nie pasuje, policz ile jest, znajdź różnice. Ilustracje są niewielkie, nagromadzone na twardych kartach, dzięki czemu już małe rączki mogą przekładać karty, a oczy ćwiczyć percepcję, spostrzeganie. Bo wypatrywanie wcale nie jest łatwe wśród gąszczu szczegółów.

Znajdź mnie. Przygoda w mieście
Przemysław Liput
wydawnictwo Dragon, Bielsko-Biała 2016
liczba stron: 16

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...