12.08.2016

Rok w przedszkolu


Trzecia w serii Rok w... rozkładówka wydawnictwa Nasza Księgarnia (Rok w lesie E. Dziubak, Rok w mieście K. Boguckiej). Tym razem akcja rozgrywa się w przedszkolu. Bohaterami są urocze dzieciaki: Maks, Zuzia, Frida, Marcin, Krzyś, i inni. Nad nimi czuwa wychowawczyni pani Ania, i pan Marcel- złota rączka. A między nimi ukrywają się milusińscy: pies Bazyl i kotka Felka.

Rytm pracy, przygód, codziennego życia w murach przedszkola małych bohaterów, dostosowany do pór roku, uroczystości z kalendarza, corocznych świąt i doniosłych wydarzeń. Od września i pasowania na przedszkolaka, przez święto niepodległości, Boże Narodzenie, zabawy na śniegu, świętowanie Dnia Babci i Dziadka, aż po wiosenne miesiące, paradę z marzanną, Wielkanoc, duże emocje  i zmęczenie w czerwcu, w końcu wyczekiwanie na odpoczynek i wakacje.

Dopracowane szczegóły, obserwowanie psot i fascynacji dzieci, zauroczenie pojedynczymi bohaterami (Danielą, która lubi budować miasta z klocków, czy łasuchem Frankiem) i całym żywiołem grupowych zabaw i figlów. Przyjaźnie, konflikty, wspólne zabawy, radości i małe tęsknoty za własnym domem.

Zabawna kreska Przemysława Liputa dodaje dużo wdzięku bohaterom i bardzo uprzyjemnia odkrywanie przygód przedszkolaków. Pozwala na miłe śledzenie ukrytych detali i mobilizuje do obserwowania roku, miesiąc po miesiącu.

Rok w przedszkolu
Przemysław Liput
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2016
liczba kart: 28

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...