19.05.2015

Rok w mieściePiekarz Bartłomiej, cukierniczka Asia, znudzony wędkarz Andrzej, stewardessa Angelika, lekarz Wiesław. Z każdym z bohaterów można udać się na wycieczkę po mieście, w kolejnych miesiącach zobaczyć, jak zmienia się ich praca, obowiązki, wypoczynek, czym żyje miasto. 

Dwanaście rozkładówek z dokładnie zilustrowanym życiem miasta w roku kalendarzowym plus przedstawieni bohaterowie (których jest mnóstwo) i jedna rozkładówka w odnajdywanie tego, co nieprawdopodobne, by mogło wydarzyć się w mieście.


W koleje życia miejskich bohaterów trzeba się bardzo uważnie wpatrywać, śledzić ich los w poszczególnych miesiącach, porach roku wykonywanych zawodach, zajęciach, pasjach. To historie pojedynczych osób i całych rodzin, dzieci i dorosłych, wielbicieli zwierząt, słodkości, szachów.


Ze względu na dość charakterystyczny styl ilustracji (bardzo dokładny i barwny, z przeważającym jednym kolorem na każdej rozkładówce) nie jest łatwo wyszukać poszczególne osoby. Każda z kart pokazuje tętniące życiem miasto, ruch, tłok. Każdy ma przecież swój cel: uśpienie uciekającego z zoo niedźwiedzia, zakupy, bieg, cyrk, spływ kajakowy, puszczanie statków na wodzie, kiełbaski w sklepie, koncert, siłownia, lodowisko. Dzieci rosną, dni i noce mijają bezpowrotnie. Czas biegnie jak szalony. Jak w życiu. Moc wydarzeń, moc historii o ludziach, bogactwo postaci, wydarzeń i rożnorodność miejsc zapewnia dobrą zabawę w wyszukiwanie, śledzenie, wypatrywanie.
Za wycieczkę po mieście dziękuję Naszej Księgarni.

Rok w mieście

Rok w mieście
Katarzyna Bogucka
Nasza Księgarnia, Warszawa 2015
liczba kartonowych kart: 28!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...