26.11.2016

Odlot. Odjechany wszechświat


Dzięki sposobowi, w jaki została zbudowana i zilustrowana książka, mały odbiorca może doświadczyć i uświadomić sobie, jak odległy ogromny i "odjechany" jest wszechświat. 

Od pokoju, w którym dziecko przebywa, stopniowo oddala się od niego, szuka swojego domu w mieście, miasta w kraju, kraju w Europie. Oddala się, by odkrywać swoje miejsce i poznawać coraz większą przestrzeń, odlotowe uniwersum. Kadr po kadrze spogląda na to, co znane, w zasięgu wzroku, wchodząc w magiczny, niedostępny, przekraczający granice ludzkiego poznania wszechświat, jego fragmenty i relacje. Przy okazji poznaje pojęcie galaktyki, planety czy gwiazdy, układu słonecznego i drogi mlecznej.

Każda karta do poznawania zilustrowana jest w ciemnej tonacji. Na każdej mały odbiorca ma za zadanie coś odnaleźć, z czymś się zapoznać, coś zapamiętać. W jednym miejscu na mapie jest nawet błąd, warto go wypatrzyć:) W przyjazny i fascynujący sposób oddala się do odległej galaktyki, mając w pamięci odniesienie do własnego miejsca na ziemi.
Na ostatniej stronie autorka zamieściła kilkanaście zadań do wykorzystania na każdej z ilustrowanych kart, pytań, które pobudzają uwagę, koncentrację, spostrzeganie, umiejętność odpowiadania i wyrażania swojego zdania.

Odlot. Odjechany wszechświat
Diana Karpowicz
wydawnictwo Dragon, Bielsko-Biała 2016
liczba stron: 32

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...