01.12.2016

Jak zbudować samochód?


To książka dla ciekawskich, którym nie straszne trudne słowa, zawiłe zależności i konstrukcje. Do czytania samodzielnego dla starszych i do wspólnego dzielenia się zawiłościami i pasją z tatą, dziadkiem czy wujkiem.

Książka zwraca uwagę. Rysunki są wykonane precyzyjnie, przy pomocy technicznych schematów i dokładnych rzetelnych opisów. Krok po kroku wyjaśnione kolejne elementy, z których pojazd się składa. Oraz działanie mechanizmów, dzięki którym wszystko staje się jasne. Schemat budowania samochodu wyjaśniony jest przy okazji. Bo motywem przewodnim są (niestety mało porywające) przygody sprytnych przyjaciół: przedsiębiorczego szczurka Arni, dokładnego wróbla Zenka i żaby Krystiana, którzy działają w ukryciu przed bandą zdradzieckich szczurów. Robią to więc potajemnie, i mają ogromną motywację, by wszystko udało się jak najlepiej, by wrogowie mogli im pozazdrościć pomysłu i świetnej realizacji projektu. I rzeczywiście tak jest, bo któż nie chciałby zaimponować płci pięknej wspólną jazdą niebieskim kabrioletem?

Ekipa współpracuje sprawnie i bardzo skutecznie. Ci mali fachowcy uczą się od siebie, czasem coś sobie wyjaśnią, dopowiedzą, pouczą, innym razem wyśmieją, czy narzucą, by efekt końcowy był w pełni zadowalający. Praca wre, kolejne elementy zostają dodawane. Od prostej ramy, przez układ kierowniczy, hamulec bębnowy, koła, cykl pracy silnika, połaczenie go ze skrzynią biegów, montaż sprzęgła, skrzyni i wału napędowego, aż po przygotowanie karoserii, lakierowanie i pełne emocji uruchomienie silnika.

W serii ukazały się: Jak zbudować motocykl i samolot, wykonane w takim samym stylu przez specjalizującego się w designerstwie Martina Sodomkę.

Jak zbudować samochód? Historyjka techniczna
tytuł oryginału: Jak si postavit auto
Martin Sodomka
wydawnictwo Prószyński i S-ka, Warszawa 2016
liczba stron: 60

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...