01.12.2016

Nasz świat. Pytania i odpowiedzi


Miło jest gdy dziecko odkrywa świat, jego trudne zjawiska, to co naj- w przyrodzie czy architekturze. Solidna kartonowa książka z ponad 60 okienkami kryje odpowiedzi na frapujące pytania. Okienka zachęcają do zaglądania i mimowolnego czerpania wiedzy o świecie.

Kiedy powstał wszechświat? Gdzie nocą znika słońce? Co sprawia, że wieje wiatr? Ile jest ludzi/państw na świecie? Które zwierzęta żyją w miastach? Dlaczego niebo jest niebieskie? Siedem grup zagadnień podanych w formie krótkich pytań i odpowiedzi na nie odpowiednio zilustrowanych. Właściwie to ilustracje często przyciągają najpierw, a potem zagadnienia trudne do zrozumienia. Taki świat fascynuje, ciekawi, zachęca do odkrywania. A jeśli dziecko potrafi czytać, samo może zgłębiać tajemnice świata, utrwalać to, co już zna, zachwycać się ogromem świata i tego, co się na nim znajduje, poznawać zjawiska rządzące naturą, zmierzać się z tym, co, gdzie jest, ile i dlaczego. Na końcu książki zamieszczona jest rozkładana mapa świata, test sprawdzający poznaną wiedzę oraz kilka pytań odnośnie mikroświata dziecka.

To bardzo przyjemne kiedy dziecko czuje ten ogrom świata, kiedy wie, że jest 185 innych krajów niż Polska. Rozumie, jak można pozyskiwać energię z wiatru czy słońca. Rozumie po co segregować śmieci. Jest świadome, że puszka czy butelka może być wielokrotnie przetwarzana w coś nowego. Potrafi wskazać na mapie rzymskie koloseum czy egipskie piramidy. Otwieranie okienek cieszy, bawi i uczy.

Nasz świat. Pytania i odpowiedzi
Katie Daynes
ilustracje: Marie-Eva Harrison
wydawnictwo Olesiejuk, Ożarów Mazowiecki 2016
liczba kart: 14 

Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...