11.11.2016

Basia i zwierzaki


"Ale ja chcę, żebyś był teraz" - mówi Basia wtulając się w tatę, który wychodzi do pracy. Świąteczna atmosfera, zapach pierników, nawał pracy i ta świadomość zostającej w domu mamy z trójką dzieci, że nie zdążę, nie mam siły...

Mama Janka, Basi i Franka zaprasza swoje dzieci do kuchni. Dzieci lubią przecież pomagać. Fajnie jest przygotowywać święta razem w przyjemnej atmosferze. Gorzej, gdy wszystko wymyka się z rąk, gdy zamiast tworzyć "jak spod ziemi wyrasta bałagan". "Nie mam na to wszystko siły. Z niczym się nie wyrabiam. Wciąż tylko sprzątam i sprzątam, a i tak nic to nie daje". Wtedy trzeba znaleźć sposób, by pomimo zmęczenia, złości, kiepskiego samopoczucia było jednak przedświątecznie miło. By nie zatracić się w przygotowaniach i dać choć trochę radości innym.

Rozłożysta piękna choinka już sprawia radość. Łaskotki, turlanie, poświęcona uwaga i czas dzieciom stają się dobrym pomysłem na zimowy przedświąteczny dzień. Kolekcja zwierzaków rozrasta się niepostrzeżenie. Żadne mrówki obchodzące dinozaura i łaskoczące go nie zburzą dobrego nastroju. Stos brudnych naczyń, dania w rozsypce, papierowy zwierzyniec na podłodze i na choince nie przeszkadza nikomu, tworzy niepowtarzalnie cudowny klimat ze skradającym się cichutko tatą i śpiącą z otwartą buzią na kanapie mamą. "Święta będą w tym roku nieidealne".

To przyjemne w odbiorze i ciepłe opowiadanie wprowadzające w klimat bożonarodzeniowy. Ilustracje oddają wdzięk i nastrój nieidealnej, normalnej, a tak uroczej rodziny. A dodatek!!! Przekonajcie się sami. Radość dziecka ze zwierzaków, ich wycinania, zabawy, klejenia, bezcenne!

Basia i zwierzaki
Zofia Stanecka
ilustracje: Marianna Oklejak
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2016
liczba stron: 64
16 plansz do kreatywnej zabawy (wycinania, formowania) zwierzęta, zagroda, drzewa+6 arkuszy naklejek do ozdabiania

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...