10.11.2016

Minecraft. Konstrukcje przestrzenne. Średniowieczny gród


Dzięki przewodnikowi po średniowiecznej architekturze w świecie Minecraft dowiesz się, jak zbudować dostojne budowle, niezwykłe fortyfikacje, twierdze nie do zdobycia. Krok po kroku, z objaśnieniami, wskazówkami, schematami działań.

Przyjemnej zabawie budowania w stylu Minecraft, towarzyszyć będzie atmosfera średniowiecznego klimatu. Jak zaplanować budowę grodu, jak rozmieścić budowle, dlaczego wznieść zamek na wzgórzu, a mury zbudować grube. Jak być skutecznym władcą w królestwie i pozostać niezdobytym przez wroga. Jak cieszyć się życiem na dobrze zbudowanym zamku lub w osadzie.
Kolejne rozdziały opisują sposób działania, budowania: zamku, baszty, opuszczanej kraty, donżonu bezpiecznego dla władcy, sali tronowej na wzniesieniu, by stosunek władca-podwładni był odpowiedni. Projektowanie lochów dla tych, co nie posłuchali czy złamali prawo. Koszary do szkolenia żołnierzy, magazynowania uzbrojenia i skutecznje obrony przed zombiakami i intruzami. Potem jak powinnna wyglądać osada, gdzie rozmieścić wiejskie chaty, drogi, plac targowy. Jak zbudować ascetyczną (efekt osiągnięty dzięki użytym materiałom: drewno, glina, bruk) katedrę z kolorowymi witrażami w kształcie kwiatu czy szachownicy, z wieżami. W końcu jak skutecznie zastawić pułapki na wroga, jak urządzić pokój z gorącą lawą, ukrytą zapadnią, wyrzutnię strzał czy katapultę.

Wskazówki  co i jak robić, ile dana czynność zajmie czasu, szkic schemat działania, na jakim poziomie trudności. Sprytne rozwiązania i triki pomogą zbudować osadę i nadać mu niepowtarzalny wygląd. Gratka dla młodych konstruktorów specjalizujących się w małych kwadracikach.

Minecraft. Konstrukcje przestrzenne. Średniowieczny gród
ilustracje: Mojang
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2016
liczba stron: 80

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...