03.09.2016

Spostrzegawczość z Kameleonem Leonem

Uwaga, uwaga: kolorowa "zabawa na horyzoncie":)

O tym, jak doniosłą rolę pełni ćwiczenie spostrzegawczości, sprawnego wychwytywania szczegółów okiem na papierze i w otoczeniu, można wyczytać z dołączonej do kart książeczki. Osobiście lubię to, co edukacyjnie niegłupie. Więc ładny graficznie wydany zestaw z sympatycznym i nieustannie zmieniającym barwy kameleonem, przedstawiam i Wam:) Byście kreatywnie, kolorowo i estetycznie wspierali rozwój koncentracji i uwagi swoich dzieci. A w jaki sposób to robić? Np. szukać i wychwytywać różnice, szeregować obiekty, wyszukiwać zbiory według danego kryterium, segregować według cech. Można to robić naturalnie, w otoczeniu, z tym co mamy pod ręką, można urozmaicać i wzbogacać ćwiczeniami, grami, itp. 

W prezentowanej grze "Spostrzegawczość z kameleonem Leonem" do dyspozycji jest 8 dużych pojedynczych kart specjalnych z wyraźnym i zmiennym kameleonem. A także 40 kart dwustronnych z małymi 8 kameleonami w różnych kombinacjach. Wydawca proponuje 5 wariantów gry, i od nich warto zacząć zabawę. A potem rozwijać, zmieniać, dodawać kostkę czy monetę, wymyślać inne. Propozycji zabaw może być tyle, ile wyobraźnia podpowie.

Propozycja 1: Który kameleon zniknął? Karty specjalne są widoczne dla wszystkich graczy, kolejne karty dwustronne są odsłaniane kolejno przez graczy. Kto pierwszy zauważy i położy rękę na właściwej karcie specjalnej otrzymuje punkt. Kto zdobędzie ich najwięcej, wygrywa.

Propozycja 2: Który kameleon się powtarza? Połóż rękę na tej karcie specjalnej, która przedstawia postać powtórzoną na wyłożonej stronie karty dwustronnej.

Propozycja 3 nasza i ulubiona: wykładamy pierwszą kartę specjalną z dużym kameleonem, zwykłe karty dzielimy po równo między graczy. Kto pierwszy zauważy takiego samego małego kameleona u siebie wykłada na wspólny stos. W przypadku braku, następuje zmiana karty specjalnej. Kto pierwszy pozbędzie się swoich kart wygrywa.

Propozycja 4: odwrotna do 3, kto zaklepie małego kameleona takiego, jaki jest na karcie specjalnej, zabiera kartę dla siebie. (Prawidłowo wyczuwasz podobieństwo propozycji 3 i 4 do popularnych wersji z gry dobble, drogi czytelniku, bo nie da się tego nie wykorzystać z Leonem:)

Kolorowa żywa grafika, wiele możliwości wariantów gry, rozwijanie spostrzegawczości i ćwiczenie uwagi  i refleksu od najmłodszych lat, trwałe mocne karty zapakowane w tekturową zgrabną walizkę. Z nowym rokiem szkolnym przyda się w biblioteczce małego gracza. Choć nie wiem, czy na stałe. Nas nie porwała:(
 
Spostrzegawczość z kameleonem Leonem
Agnieszka Biela
wydawnictwo Edgard, Warszawa 2016
wiek 6+, liczba graczy 1-8


http://kapitannauka.pl/produkt/spostrzegawczosc-z-kameleonem-leonem/

bierzemy udział w projekcie: 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...