11.08.2016

Wsiąść do pociągu: Europa


Pociągami po torach, promem, przez tunele, byle jak najszybciej do zamierzonego celu, wylosowanej trasy. Cudownie przyjemna i emocjonująca gra, przy każdym rozegraniu daje inne możliwości. Dla podróżników, którzy lubią planować trasy, opracowywać strategie, i osiągać cele. Dla małych (8+) i dużych graczy.

To druga część popularnej serii o wielkiej, kolejowej przygodzie firmy Days of Wonder. Należy do obsypanej nagrodami serii Ticket to Ride. Gracze zbierają karty przedstawiające wagony (jest w czym losować, jest ich ponad 100) i używają ich by budować dworce, przemierzać tunele, wsiadać na promy i zajmować trasy kolejowe rozrzucone po całej Europie.

Każdy z graczy dostaje zestaw 45 wagonów w wybranym kolorze. Przy ich pomocy będzie zaznaczał trasy, które zbudował. Trasy mają łączyć ze sobą miasta. O tym, które miasta, wynika z biletów, które dostajemy na początku gry i które w jej trakcie dobieramy. Bilet pokazuje skąd i dokąd musimy wybudować połączenie i ile punktów za to otrzymamy. Jeśli nie uda nam się wykonać tego połączenia punkty zostaną na koniec odjęte! Celem gry jest budowanie kolejnych tras kolejowych i zdobycie jak największej ilości punktów.
 
Wsiąść do pociągu: Europa to prosta, elegancka gra. Dla niektórych graczy może zbyt grzeczna (w sensie strategicznym, integracji i niemożliwości namieszania przeciwnikowi:). Zasad można nauczyć się w kilka minut (chyba że ma się kłopoty z szarym kolorem:). Zapewnia dobrą zabawę całej rodzinie, spodoba się także doświadczonym graczom.

  • Zwycięzca Spiel des Jahres (2004)
  • Finalista Deutscher SpielePreis (2004)
  • Gra Roku 2004 w Japonii
  • Gra Roku 2005 we Francji, Finlandii, Szwecji, Hiszpanii
  • Gra Roku 2006 w Norwegii, Włoszech
  • Finalista Najlepsza Rodzinna Gra Roku według Games 100 (2005)
  • Nominowana do Najlepszej Strategicznej Gry Roku przez International Gamers Award (2004)
  • Zwycięzca International Gamers Award (2005)
Wsiąść do pociągu: Europa
projekt: Alan R. Moon
wydawnictwo Rebel, Gdańsk 2013
dla 2-5 graczy, wiek 8+
zawartość opakowania: plansza przedstawiająca mapę Europy z roku 1900, 
240 kolorowych figurek wagonów, 15 kolorowych figurek dworców, 110 kart pociągów, 46 kart biletów, 5 drewnianych znaczników punktacji, instrukcja

bierzemy udział w projekcie: 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...