31.07.2016

Star Wars. Krótkie opowieści na dobranoc


11 opowiadań dla młodszych czytelników, o walkach, zmaganiach, przyjaźni i odwadze bohaterów w odległych przestrzeniach. Spotkania z ulubionymi bohaterami gwiezdnych przygód do samodzielnego czytania. Dużo barwnych ilustracji Disneya, dużo przygód, dużo frajdy.

Ilość tekstu w opowiadaniach dostosowana jest do możliwości wiekowych dziecka. Więcej niż tekstu jest bajkowych ilustracji, które uzupełniają tekst i mocno przyciągają uwagę. Każde opowiadanie to spotkanie z wybranymi bohaterami z różnych epizodów. To wprowadzenie dziecka (podobnie jak Droga mocy w serii Czytam sobie) w niezwykle popularny świat gwiezdnych podbojów. Krótkie, skondensowane opowiadania na kilka minut samodzielnego czytania.

Mistrz Yoda przewodnik rady zakonu rycerzy Yedi, staje przed hrabią Dooku, który przeprowadza atak na zakon. Mistrz potężny w swojej mocy, myśleniu i działaniu. Anakin rośnie w siłę i męskość przed czytelnikiem w kolejnych częściach opowiadań. Nauki mistrza skrzętnie zapamiętuje i wykorzystuje w odpowiednich momentach. Potrafi mocno się skupić, kiedy ściga się z Sebulbą. Luke Skywalker i Rebelianci ścigają się z czasem, chcą zniszczyć Gwiazdę Śmierci. Android BB-8, zabawny złoty droid C-3PO, X-wing, aerośmigacze, walki, ścieranie się dobra ze złem. Dużo szybkiej akcji, zawrotnych zwrotów, cała plejada bohaterów. Bojowość, odwaga, moc.

Polecam wszystkim małym i dużym fanom Gwiezdnych wojen.

Star Wars. Krótkie opowieści na dobranoc
ilustracje: Disney
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2016
liczba stron: 176

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...