26.09.2015

Droga mocy. Star wars w serii Czytam sobie:)

Opowiadania Zofii Staneckiej lubimy, zwłaszcza serię o Basi i trollu Alojzym. To, że autorka była fanką Luka Skywalkera i uwielbiała "Gwiezdne wojny" właśnie odkryliśmy, a przyczyniło się to do napisania przez nią krótkiego opowiadania dla dzieci w serii Czytam sobie wydawnictwa Egmont.

Edukacyjny Egmont nie przestaje mnie zaskakiwać, Droga Mocy jest właśnie najlepszym tego dowodem. I poprzez poziom pierwszy "Czytam sobie" z Lukiem Skywalkerem wprowadzamy dziecko w świat składania literki do literki i niełatwej sztuki czytania. Treść i słownictwo oraz krótkie zdania dostosowane są do poziomu pierwszego, czyli  składania słów.
Luke startuje z bazy Rebelii na odległą planetę, niestety los sprawia, że spada do bagna i tam poznaje ulubionego przez wielu stwora Yodę:), znawcę jasnej strony Mocy, który będzie udzielał lekcji młodzieńcowi. Luke stanie do walki ze zjawą Vaderem, spróbuje wyłowić swojego X-winga, ale jego moc i ufność w nią będzie zbyt słaba. Potrzeba jeszcze wiele treningu, kontroli emocji i umysłu, ćwiczeń fizycznych, by odlecieć z planety i z przekonaniem stanąć do walki z Vaderem.


Droga Mocy. Star wars
Zofia Stanecka
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2015
liczba stron: 32
seria Czytam sobie, poziom 1

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...