22.08.2016

Arcypalce


Z tej książki można czerpać garściami. Bo to bardzo przyjemna pomoc dla dziecka, rodzica, nauczyciela, pomaga pobudzić kreatywność, zmienić coś niepozornego w coś arcyfajnego. Z kropek można zdziałać wiele (Naciśnij mnie, Figle migle, Mały żółty), z odcisków palców, jak udowadnia Marion Deuchars, także. Zabawa w artystę i detektywa jest niezłą frajdą. Kto pierwszy dobiegnie do mety? Kogo uniosą balony? Co zje na obiad krokodyl?

Nie bój się tworzyć. Na początek sprawdź jakie są Twoje linie papilarne (łuk, łuk namiotowy, wir, pętla), potem przygotuj kartki papieru, farby, tusz, ołówek i do dzieła. Odciskaj palce lub całe ręce, rysuj drobne elementy. Tak oto może powstać człowiek w ruchu, garść kolorowych balonów, duży obiad dla krokodyla. A ponadto: taniec człowieka, niemal każdy rodzaj zwierzaka, nastrojowe balony, drzewa wiosenne czy jesienne, owoce, litery, budowle, postacie na scenie, totemy, czaszki. Wszystko w Twoich rękach, a ściślej: w odciskach i wyobraźni. Twórz kółka, owale, kwadraty, odciskaj całe palce i dłonie. Baw się tworząc, twórz bawiąc się. Superowo kolorowa i pełna pomysłów książka. Polecam.

Marion Deuchars - brytyjska graficzka, ilustratorka i autorka znana w Polsce dzięki wydawnictwu Dwie Siostry z "Zróbmy sobie arcydziełko". "Arcypalce" to kolejna po "Arcydziełku" pozycja, która pobudza do tworzenia małych i dużych. Wystarczą palce, farby, odrobina wyobraźni. Na stronie artystki można zobaczyć kolejny tytuł "Bob, the artist". To nie tylko inspiracje do tworzenia, ale już cała historia tworzona odciskiem, kreską, kolorem i ręcznym stylem pisania. 

Arcypalce
Marion Deuchars
tytuł oryginału: Let's make some fingerprint art
wydawnictwo Dwie Siostry, Warszawa 2015
liczba stron: 128

książka do kupienia np. w bm

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...