15.07.2016

Wspaniałe inspiracje: podróże i francuskie klimaty - do wzięcia!


Dużo już jest kolorowanek na naszym rynku, wydawałoby się, że nie da się wymyślić bardziej fantastycznych/klimatycznych, niż np. tych rysowanych przez J. Basford, A. Graboś czy S. McDonalda. A jednak ludzi i miejsc z pomysłem nie brakuje.

Krajobrazy z różnych stron świata. Słynne budowle (Krzywa wieża, egipskie piramidy). Zabudowa miasteczek (japońskie pagody), urocze uliczki krajów Europy, Ameryki. Egzotyczna roślinność (kwitnące wiśnie, zielone parki, palmy). Świątynie Azji i Europy. Afrykańskie szałasy. Zimne rzeki i gorące rajskie plaże. Mieszkańcy w codziennym biegu i odpoczywający w cichych kawiarenkach. Ponad 100 ilustracji do kolorowania, wspomnień z podróży i inspiracji do nowych przygód.

Wspaniałe inspiracje. Podróże. Relaksacyjne i wyciszające kolorowanie
tytuł oryginału: Inspired Colouring. Travel
ilustracje: Shutterstock
wydawnictwo Olesiejuk, Ożarów Mazowiecki 2016
liczba stron: 128

A jeśli powyższy styl z jakiegoś powodu nie przypadł ci do gustu, spójrz na klimatyczne i piękne "Francuskie klimaty". Miejsca faktyczne, zdjęcia, opisy, skąd została zaczerpnięta inspiracja, a do tego kolorowanki, delikatne ornamenty w drzewie, na budynkach, ozdobne naczynia, architektoniczne drobiazgi. Śliczne są i przedstawiają Francję w całej okazałości: od prowincjonalnych domków, starych witryn sklepowych, drewnianych okiennic, przez małe porty rybackie, kościoły, pałace, po monumentalne zamczyska, osady, miasta, malownicze tereny. Region Korsyki, wzniosłe Pireneje i Alpy, urocza Prowansja, Lazurowe Wybrzeże, Lotaryngia i Owernia, Martynika, itd. Wyobraźnia twórcy nie zna tu granic. Skojarzenia grafiki z miejscami są zupełnie odlotowe.

Wycisz się, zrelaksuj, działaj twórczo, niewielkim kosztem, z przyjemnością i satysfakcją. Uważnie. Wybierz jeden element, który chcesz wyróżnić, skoncentruj się, odpoczywaj. A to wszystko przyniesie większy optymizm, obniży poziom stresu, zmniejszy ryzyko depresji. Wzmocni koordynację ręka-oko. Otwieraj i zamykaj, kiedy masz ochotę i czas. Kredki, mazaki, ołówek, a może nawet farby. Nie martw się, jeśli coś nie wyjdzie. Proces kolorowania jest w tym przypadku ważniejszy niż efekt końcowy. 

Kolorowanka. Francuskie klimaty
tytuł oryginału: Villages de France&Coloriages. GEO
seria: Art. anti-stress
ilustracje: Kabuki
wydawnictwo Olesiejuk, Ożarów Mazowiecki 2016
liczba stron: 126

Jeśli macie ochotę na chwilę relaksu w cudnym klimacie, piszcie pod tym postem albo na fb, dlaczego to właśnie do Was powinna powędrować któraś z kolorowanek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...