24.07.2016

Qwirkle


To gra w układanie wzorów i kolorów. Wykonana cudnie kolorowo na drewnianych kwadratach. Prosta w założeniu, choć wymaga logicznego myślenia i strategicznego obmyślania swoich ruchów. Nie jest sztuką dołożenie brakującej gwiazdki do innej gwiazdki, ale takie wykładanie kafelków, by zdobywać jak największą liczbę punktów za tworzenie wzorów, albo układanie 6 figur w jednym ciągu, by osiągnąć jednorazowo maksymalną liczbę punktów i wykrzyczeć "qwirkle"!:)

Układaj w pionie czy poziomie kafelki spośród 6 wylosowanych, po wyłożeniu dobieraj, by zawsze mieć komplet 6. Jeśli nie masz elementu, który będzie pasował gdziekolwiek, wymień, ale w tym momencie tracisz kolejkę. Ćwicz swoją wyobraźnię przestrzenną, ale też spostrzegawczość, obmyślaj strategię/kombinowanie (choć losowość jest duża), planuj i baw się dobrze, kończąc przy okazji jak najwięcej ciągów. 

Piękne wykonanie gry, proste zasady, przyjemność z opanowania i planowania taktyki, dobra zabawa na każdy wiek. W 2011 roku gra zdobyła zaszczytny tytuł Spiel des Jahres.

Qwirkle
wydawca: G3, Konin
projekt: Susan McKinley Ross
dla 2-4 graczy, wiek 6+
zawartość: 108 drewnianych płytek z symbolami (3 razy w 6 kolorach i 6 kształtach)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...