26.07.2016

Odlotowa Pszczółka Maja


"Rysuję i ścieram" jest bajecznie kolorowa, słodka i bardzo ładna. Mocne i kolorowe strony zachęcają do rysowania, pisania i ścierania. Bohaterowie dobrze znani, roześmiani. Zdjęcia z kreskówki takie ładne. Czcionka poleceń pisana starannie, prawie wzorcowo, prawie tak, jak uczą się pierwszoklasiści! Zwraca uwagę.

Myślę, że niejedno dziecko zauroczy się tak wydanymi zadaniami, z przyjemnością poćwiczy pisanie i rysowanie (pisak z funkcją ścierania na pewno przyciągnie uwagę dziecka). Wypatrywanie Mai w szeregu między mrówkami, szukanie różnic w ilustracjach w lesie, łączenie min bohaterów w pary. W końcu wzory, żeby dowiedzieć się, jak lubią skakać Maja, Gucio i Filip.


A jeśli tych zadań będzie mało polecam sięgnąć do "Księgi łamigłówek". To 176 stron zadań z sympatyczną  bohaterką Mają. Rysowanie, toczenie kuli z żukami, łączenie kropek, szukanie drogi w labiryntach, by przekazać ważne wiadomości, robienie porządków w kapeluszach Filipa, przygotowywanie zapasów z superowo ucharakteryzowanymi mrówkami w hełmach, owadzie sudoku, projektowanie nowych ubrań dla małych bohaterów. Zbiory, krzyżówki, proste ćwiczenia matematyczne.

To długie godziny przyjemnej zabawy z Mają i jej przyjaciółmi. Łamanie głowy, ćwiczenie umysłu i rączki, intensywna zabawa umysłowa, zagadki do rozwiązania, główkowanie z pomysłem. Duża zawartość zadań w "księdze" pozwala na zróżnicowanie zadań i wybór tych, które podobają się najbardziej.

Pszczółka Maja. Rysuję i ścieram
Paulina Kaniewska
ilustracje: Studio 100
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2016
liczba stron: 16

 Pszczółka Maja. Wielka księga łamigłówek
ilustracje: Hasbro
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2016
liczba stron: 176

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...