23.07.2016

Kreski i Pestki - sztuka kolorowania


Pomysły na kolorowanki dla dorosłych nie przestają zaskakiwać. Po nastrojowych ogrodach, wyspach, konstrukcjach, inspiracjach podróżniczych, pora na zwierzęta i uwaga: pestki!

Jakie kolory ma kameleon, żyrafa, papuga? Jakimi barwami mienią się ławice ryb? Jaki jest owadzi świat, świat pszczół, motyli, delikatnych ważek? Czy muszą odzwierciedlać rzeczywistość? A może dasz ponieść się wyobraźni i stworzysz odmienny własny świat.

Propozycje kolorowanek Marzeny Mackiewicz mają wiele szczegółów, drobiazgów, wzorów. Skóra zwierząt, sierść, łuski, delikatne skrzydła zbudowane są z drobnych kresek, kółeczek, kropek, plamek, listków, kwiatów, wszelakich figur i zdobień. To świat zwierząt dzikich, domowych, lądowych, morskich i powietrznych. Dla tych, którzy w kolorowaniu lubią zdobić, upiększać, dekorować, bawić się barwami.


Między kreskami
Marzena Mackiewicz
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2016
liczba stron: 64
 Cudownie nastrojowe "Pestki" Anity Graboś, to nie tylko zwykłe nasiona owoców czy warzyw. To klimatycznie kiełkujące marzenia, spokojne ogrody, nostalgia i ukojenie życia w zgodzie z naturą. Bogate w życie parki i lasy, skarby drzew. Rytm nadawany przez pory roku, wzrost, dojrzewanie, powolne zanikanie. Radość ze wzrostu. Przemijalność. Kruchość.

Ogród angielski i japoński do porządkowania, ogród babci do wspomnień z dzieciństwa. Skaczący zielony groszek, skarby zgromadzone w spiżarni i smakowity piknik z tego, co wyrosło z pestek. Szukanie biedronek w płatkach róży, 107 krasnali ukrytych w zaroślach, mandale z chrząszczy, plątanina korzeni, labirynt gałęzi. A to wszystko do kolorowania, nadawania własnego kolorytu. Do zadumy, uspokojenia, wyciszenia. Niepowtarzalne i śliczne.

Wszystko zaczyna się od pestki: ogród babci i ogród francuski, cudny park i gęsty las. Uporządkowane i zadbane miejskie zielone przestrzenie, i pozostawione plątaniny krzewów, stare sady i ogrody. Nie czekaj latami na talent, nie odkładaj wszystkiego na później, zacznij już dziś pielęgnować swój własny ogród i pozwól kiełkować marzeniom:)

Pestki
Anita Graboś
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2016
liczba stron: 64

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...