11.06.2016

Samoloty czy Roboty - komu komu?


Lot podniebny czy kosmiczny? Dwie wspaniałe kartonowe rozkładówki powędrują wkrótce do Was:)

Bohaterowie znani z "Aut" czy "Na budowie" ruszają w przestworza. Podniebne przygody, niewyobrażalne maszyny, byle jak najszybciej, jak najdalej, byle stać się poszukiwaczem przygód. Maluszek znajdzie tu kolorowy świat maszyn unoszących się w powietrzu, pozna helikopter, szybowiec, dwupłatowiec czy paralotnię. Nacieszy oko bohaterami: profesorem Śmigiełkiem, listonoszem Pandalekim czy grupą rockową "The Wróbels" udającą się w drogę, by zagrać koncert na lotnisku. Może pobawić się w detektywa i rozgryzać tajniki z tajemniczym pasażerem. Ale przede wszystkim zapozna się z miejscami i słownictwem związanym z wyprawą samolotem czy pracą na lotnisku. 
Po wstępnej lekcji nt. samolotów, można przejść do kolejnego etapu, opowiadać mamie, co robią samoloty i rozwiązywać zagadki, a potem ćwiczyć rączkę i uruchamiać wyobraźnię w bloku.

Samoloty
Stephan Lomp
wydawnictwo Babaryba, Warszawa 2016
liczba kartonowych stron: 10

"U-wa-ga u-wa-ga! 18 nie-ziem-skich i zu-peł-nie od-śmi-gło-wych ro-bo-tów ląduje na ziemi" (czytaj rytmicznie z zaciśniętym nosem), by poznawać ziemskie zakątki i przeżywać wspólne przygody na placu zabaw, w wodzie, czy w dyskotece.
To wielkoformatowa kartonowa książka, ślicznie wydana, o bardzo przyjemnej fakturze. Zachwyci małych i większych chłopców, którzy lubią śledzić ciąg zmieniających się przygód pomysłowo zilustrowanych zabawnych robotów. Została napisana przez pana Pawła Kłudkiewicza dla syna, jest więc dopracowana i dobrze trafia do małego odbiorcy. Zachwyca, bawi, cieszy. 

Nam najbardziej zaimponował Cuksomat (wiadomo dlaczego:), fascynują też uroczy Robotstein i wszędobylski Elektrożyraf. Choć to książka prawie bez słów (pojawia się składanie liter na słowo r-o-b-o-t, odgłosy: pstryk, pfff czy pyr), a może właśnie dlatego, można przy niej spędzić sporo czasu wyczytując kolejne historie, opowiadać o kosmosie, ziemi, produkcji cukierków, itp. tyle, ile wyobraźnia nam podpowie. Paweł Kłudkiewicz
Roboty
wydawnictwo Babaryba, Warszawa 2016
liczba kartonowych stron: 14

Tego typu książki stanowią świetną bazę do rozmowy z dzieckiem na różne tematy, które fascynują i pozwalają na codzienną cudowną bliskość, kiedy dzień się już chyli, a świat jest tak ciekawy i tyle ważnych spraw jest do opowiedzenia. To także dobre lektury do stymulacji rozwoju, ćwiczenia skupienia, ćwiczeń z wyobraźni. Jeśli Wasze dzieciaki lubią takie podbniebne lub nieziemskie przygody, piszcie do mnie szybko (pod tym postem albo na fb). Wielkoformatowe, superaśnie opracowane książki powędrują do Was z prędkością odrzutowca:) Nie zapomnijcie polubić mojego profilu i zaprosić do zabawy znajomych, żebyście mieli z kim rywalizować:) Powodzenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...