21.11.2015

Samolotowy blok rysunkowy

Fascynujący świat samolotów połączony z twórczą zabawą. Moje dziecko jest szczęśliwe:) To blok idealny dla miłośników samolotów i małych artystów. A wielu jest chyba chłopców o takim połączeniu pasji, i mam świadomość tego, że mój syn nie jest tu wyjątkiem. Gdybyście więc mieli wątpliwości, czym zająć swojego malucha, nie zastanawiajcie się ani chwili. To jest blok dla dzieci w wieku 3-6 lat, a może czasem i starszych.  

Bardzo lubię połączenia nauka plus zabawa, i tu ją właśnie mamy. W sposób zupełnie bezwiedny dziecko chłonie wiedzę i zdobywa umiejętności. Różnorodność samolotów, ich nazwy, konstrukcje, ciekawostki, wyjaśnienia, użyteczność, zastosowanie. Do tego łamigłówki, rysowanie po śladzie, labirynty, składanie modelu, rysowanie krok po kroku dwupłatowca, wodnosamolotu, helikoptera. Podróż po mapie świata, łączenie punktów, odnajdowanie różnic, ćwiczenie spostrzegawczości, kształcenie precyzyjności małej rączki, dorysowywanie brakujących elementów. Poznawanie historii latających maszyn. Balony, śmigłowce, ogromne lotniskowce wojskowe (mieszczące nawet 90 startujących i ladujących maszyn), hangary, odrzutowce ze skośnymi skrzydłami. Projektowanie własnej maszyny latającej. Cuda! Szaleństwo i pełnia szczęścia dla małego fana maszyn i rysowania.
Dodatkowo puste strony z intrygującymi ciekawostkami zostawione są na realizację własnego pomysłu. Zapełniają się w mig i mocno uruchamiają wyobraźnię. Na koniec, po wykonaniu wszystkich zadań, dziecko może otrzymać medal "znawcy samolotów", myślę że w pełni zasłużony to tytuł:)

Samolotowy blok rysunkowy
Pomyśl, narysuj, pomaluj
ilustracje: Artur Nowicki
wydawnictwo: Nasza Księgarnia, Warszawa 2015
liczba stron: 64


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...