06.04.2016

CVlizacje


O CV już pisałam. Teraz czas na CVlizacje. Gra prostsza w rozgrywce, mniej skomplikowana, i tym samym szybsza do rozegrania. 

Mamy tu znów piękne wykonanie elementów (kosztem dużego pudełka), planszę z miejscem na tor kart, bank surowców, i tor epok. Mamy karty rozkazów i osiągnięć/pomysłów (grafika zabawna i przyjemna dla oka). Mamy surowce, które zbieramy, żeby wymieniać je na karty i kolekcjonować jak najwięcej uśmiechów (po to, żeby wygrać).
Trzy fazy gry to trzy epoki, a w każdej epoce 4 etapy (rozkazów, akcji, rozwoju, podporządkowania). Gramy 9 tur, liczymy punkty zadowolenia i sprawdzamy, kto wygrał!  To wariant dla 3-5 osób. Jest też propozycja gry dla 2 osób. Więcej szczegółów znajdziecie w instrukcji. 

CVlizacje wciągają. Nigdy nie wiadomo, jak przeciwnik zagra (nawet znając się bardzo dobrze). Nie wiadomo, czy kupimy to, co planujemy, bo ktoś może kupić kartę pomysłu przed nami. Co więcej, są wśród nas ulubieńcy cwaniactwa, lenistwa i kradzieży, trzeba się mieć na baczności:)

CVlizacje
autor: Jan Zalewski, grafika: Piotr Socha
wydawca Granna, Warszawa 2016
dla 2-5 osób, wiek 10+ zawartość pudełka: plansza, 3x20 znaczników (drewna, jedzenia i kamienia), 36 żetonów PZ, 5 żetonów - mnożnik x5, 5 zestawów po 8 kart rozkazów, 32 karty pomysłów dla pierwszej i drugiej epoki, 16 kart pomysłów dla trzeciej epoki, 1 hełm wodza, 1 korona:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...