14.03.2016

Miód i Księżniczki, czyli nowe kolorowanki i łamigłówkiJesteśmy fanami serii "bloki rysunkowe" wydawnictwa Nasza Księgarnia. Z przyjemnością przepracowaliśmy samochody i samoloty. Co jakiś czas wracamy do zawartych w nich zwariowanych pomysłów, zagadek, labiryntów, zabawnych ilustracji, na nowo wykonujemy polecenia, różnorodność maszyn fascynuje. A dziś nie dość, że tematyka pszczół, to jeszcze fantastycznych księżniczek (co u nas nie zdarza się często:).

Miodowy blok rysunkowy to świat pszczół, pracowitych i uroczych owadów, ich bogaty świat, ule, łąki pełne kwiatów. Zadania oparte są na: labiryntach, nauce rysowania owadów i kwiatów, ćwiczeniu rączki przy pomocy szlaczków (np. lot pszczółki, która uczy się latania, ekstra!). Odcisk paluszka dziecko zamienia w żółciutką pszczołę albo rumianki (do wykorzystania farby, co bardzo cieszy maluchy). Rysuje łąkę pełną kwiatów dla głodnych owadów, portrety w galerii królowych matek:) Łączy punkty, koloruje według instrukcji. Gdzie są pszczoły, tam jest miód, a nawet słodkie pierniczki, czy słoiki pełne słodyczy.

Znajdziemy tu sporo ciekawostek przyrodniczych, które wykorzystujemy do zapełnienia pustej strony (m.in. o trutniach, zapylaniu roślin, królowej, budowie ciała pszczół, lotach godowych, itd.).

Po wykonaniu wszystkich zadań, dziecko może otrzymać dołączony do bloku medal "Jestem pszczelarzem".


Ale to nie koniec. Chcę pokazać Wam też księżniczki:) Typowy blok dla dziewczynek, ich królestwo, piękne suknie, długie włosy. Barwne osobowości księżniczek, które mają swoje pasje (czytanie, kolorowanie, taniec, jedzenie, zwierzęta, pływanie). Mieszkają w wieży Stubarwnego Zamku.

Razem z małymi bohaterkami dziecko ćwiczy spostrzegawczość szukając ukrytych drobiazgów, zgubionych pantofelków, przemierzając ogrodowe labirynty.  Projektuje stroje, planuje dania, ozdabia tort. Poznaje koleżanki z sąsiednich królestw. Ćwiczy liczenie (zagubione różdżki), trenuje zbiory (muszle, kamienie), łączenie liczb według kolejności. 


Zarówno w jednym, jak i w drugim bloku dziecko ćwiczy zdolności manualne, przygotowuje rączkę do trudnej sztuki pisania. A robi to w zupełnie nieświadomy sposób, z przyjemnością zatapiając się w swój ulubiony świat, odkrywając nieznane historie.
Bloki są wydrukowane jednostronnie, druga strona zostawiona jest do ćwiczenia własnej wyobraźni, u nas bardzo się przydaje. Łamigłówki mobilizują do samodzielnej pracy. Kartki z łatwością się wydzierają, można wykorzystać do pracy w grupie. Polecam!  
Miodowy blok rysunkowy
Do wycinania, klejenia, rysowania i dobrej zabawy
Katarzyna Bajerowicz
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2016
liczba stron: 64


Księżniczki. Rysuj, zgaduj, koloruj
Agnieszka Antoniewicz
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2016
liczba stron: 64
patron medialny: Świat dziewczynek:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...