13.10.2015

Samochodowy blok rysunkowy


Mając na uwadze, jak bardzo podoba się nam seria "Opowiem ci mamo..", zwłaszcza auta, skusiłam się na "Samochodowy blok rysunkowy". Żeby podtrzymać fascynacje samochodowe i wykorzystać je do ćwiczenia rączki. I jakże trafiony to był pomysł! Szkoda, że ilość stron jest ograniczona:(

To kolorowanki, łamigłówki, ciekawostki motoryzacyjne w jednym. Wspaniała, twórcza zabawa dla małych artystów, miłośników motoryzacji.
Połącz punkty i pokoloruj wielki dźwig (który może udźwignąć 500 ton czyli 80 słoni) unoszący ciężarówkę. Narysuj koparkę według instrukcji i ciekawostka: największa koparka na świecie potrafi napełnić wywrotkę jednym załadunkiem, a najmniejsza mieści się w drzwiach. Zaprojektuj wnętrze przyczepy kempingowej. Weź udział w akcji ratunkowej i odszukaj wszystkie koty, które straż pożarna musi uratować. Załaduj samochody osobowe na lawetę i nie zapomnij przypiąć ich pasami. Dorysuj tor wyścigowy dla startujących już w wyścigu pojazdów. Narysuj kolorowe auta na wiadukcie między wzgórzami. Dokończ rysowanie śladów opon. To zadania, które pochłaniają dzięcięcą uwagę, i nie wiadomo kiedy ćwiczą wprawne ruchy, nawet szlaczki stają się przyjemnym pisaniem śladów, kiedy początkiem są opony:) 

Jest też coś na wyobraźnię, np. wymyśl bohatera książkowego dla molika samochodowego, który czyta leżąc na poduszce na trawie do góry podwoziem. Pogłówkuj: dorysuj narzędzia i spróbuj je nazwać. Odszukaj szczegóły różniące obrazki, odśnież znaki drogowe, spróbuj narysować pojazd bez odrywania ręki! W innym miejscu: według instrukcji narysuj wóz strażacki albo wyścigówkę. Jest nawet kino dla samochodów i obserwowanie gwiazd:)

Zadania pojawiają się tylko z jednej strony kartek. Na ich odwrocie znajdują się natomiast ciekawostki o pojazdach oraz dużo wolnego miejsca, które można zagospodarować według własnego uznania, co sprawdza się doskonale, bo dziecko mimowolnie uczy się rysowania amfibii czy czołgu.
Pomysły są rewelacyjne, nie znam biografii autora, ale myślę, że ma do czynienia z małymi miłośnikami pojazdów, albo sam do nich należy, albo dobrze pamięta swoje dzieciństwo, albo potrafi się dobrze wczuć w dziecięcy samochodowy umysł:) i doskonale wpasował się w lukę rynkową. (Właśnie wypatrzyłam, że jest już w sprzedaży samolotowy blok... Ekstra!).

Po wykonaniu zadań, można uzyskać medal "Znawcy samochodów":) Blok ma twardą mocną podkładkę, dzięki temu można go ze sobą przewozić i pracować na kolanie (co także sprawdziliśmy). A jak uruchamia się wyobraźnia dziecka, jak intensywnie porusza się rączka. REWELACJA!!! Blok można wykorzystać do samodzielnej pracy w domu albo grupowej (polecam przedszkolom!).


Samochodowy blok rysunkowy. Pomyśl, narysuj, pomaluj
ilustracje i ciekawostki: Artur Nowicki
Nasza Księgarnia, Warszawa 2014
liczba stron: 64

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...