16.01.2016

Jem zdrowo i strzelam gole!

Jedz zdrowo, ćwicz każdego dnia dla przyjemności, urozmaicaj swoją dietę, gaś pragnienie wodą. Jeśli same hasła nie motywują cię do tego typu działań, to może z ulubionymi sportowcami stanie się to łatwiejsze?

Do wyboru mamy spotkanie w kuchni z Andrieyem Shevchenko, Cristiano Ronaldo czy Miroslavem Klose, i innymi dziesięcioma piłkarzami i piłkarkami. Poznajemy ich upodobania kulinarne, ulubione składniki dań, napoje i stopień zaawansowania poruszania się w zakątkach kuchni. A na dowód tego, że piłkarze lubią zdrowe dania otrzymujemy przepis na ulubione danie konkretnej osoby, np. świderki z sosem pesto i pieczonymi warzywami Carlesa Puyola, spagetti alla Bolognese Davida Villi czy kurczak z warzywami i ryżem Fernando Torresa. 

Składniki i dania kolorowe, podany czas przygotowania, wartość energetyczna i zawartość białka, węglowodanów i tłuszczów. Wszystko okraszone bezcennymi zdjęciami piłkarzy z boiska:)

Książka przeznaczona dla dzieci w wieku szkolnym, żeby same mogły przygotowywać posiłki dla siebie i rodziny. Sprytnie, prawda? Końcowa część zawiera wskazówki i korzyści płynące ze spożywania wody, warzyw, owoców, makaronów, ryżu, pieczywa, ryb, jaj, itd. Proponuje ograniczenia niezdrowych produktów, promuje zdrowy styl życia, bez nadwagi i otyłości. Z takimi gwiazdami propagowanie zdrowego stylu przynosi, mam nadzieję, większą skuteczność. W końcu zjeść danie, jak ulubiony piłkarz to nie byle co! 13 zawodników, 13 przepisów, 1 cel: zdrowy tryb życia, prawidłowa dieta, aktywność fizyczna, zdrowie.

Zdążyłam już przetestować małe co nieco na domowych fanach piłki nożnej. Mąż ma największe predyspozycje na bycie piłkarzem:)
 
Jem zdrowo i strzelam gole
tytuł oryginału: Eat for Goals!
wydawnictwo EneDueRabe, Gdańsk 2012
liczba stron: 94
Książka przygotowana przez UEFA we współpracy 
z World Heart Federation oraz Komisją Europejską

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...