18.01.2016

Absolutnie fantastyczne labirynty


100 absolutnie fantastycznych labiryntów do pokonania. Przygoda, zmaganie się z trudnościami, pokonywanie przeszkód. Znakomita zabawa. Nauka ćwiczenia wprawnych ruchów ręki, precyzji, wytrwałego dążenia do celu i cierpliwości.

Każdy labirynt ma start i metę, myśl przewodnią, zadanie do wykonania, mnóstwo zawiłości. Stopień trudności od łatwych po paskudnie skomplikowane. A do tego po drodze czyhają niespodzianki mniej lub bardziej potworzaste.

Różnorodność pomysłowych motywów zachwyca: jaskinia nietoperzy, ramiona ośmiornicy, gąszcz parasoli, plac budowy, gałęzie eukaliptusów. Zabawa w wesołym miasteczku, omijanie wagonów w kolejce górskiej, szukanie bramki w gąszczu ścieżek na lotnisku, jazda strażą pożarną do palącego się domu, omijanie kraterów na obcej planecie. Wędrówka przez mięciutką sierść psa, szukanie maleńkiej gumki wśród innych drobiazgów w plecaku.

Ufff, potrzeba mocno się skupić, żeby dotrzeć do mety i nie gubić się w ślepych zaułkach. Na szczęście trudność labiryntów jest stopniowana. A na końcu zamieszczono podpowiedzi, gdyby któryś labirynt okazał się nie do przejścia. 120 stron dobrej zabawy i zmagania ze swoim roztargnieniem. Powodzenia!   


Absolutnie fantastyczne labirynty
Becky Wilson
ilustracje: Lorna Anderson, Jean Claude, 
Samantha Mereditch, Sophie Rohrbach
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2016
liczba stron: 128

Wpis bierze udział w wyzwaniu Dziecinnie...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...