21.01.2016

Czarna owieczka

Bliźniaczki Zosia i Wisia, córki listonosza wdowca uwielbiają swoją owcę Perełkę "cud mądrości i przywiązania", spoglądającą ospale i łzawo na świat. Cicha, łagodna, chodzi krok w krok za dziewczynkami, a te kochają ją bardzo.

Perełka trzy dni po urodzeniu Metki umiera, wywołując rozpacz dziewczynek. Co się teraz stanie z maleńką czarną owieczką, jak będzie dalej żyć, jeśli nie chce ssać mleka z butelki, jest słaba i ledwo stoi na nogach? Może zaklimatyzuje się w budzie Wiernej z kasztanowym Misiem? "Już ona najlepiej wie, jak ma wychować swoją przybraną córkę!"
Dziewczynki doglądają nowego miejsca Metki każdego dnia. Jakież jest ich zdziwienie i radość i nawet oburzenie, gdy w końcu o własnych siłach Metka wychodzi, ale trochę nie jak owca, a pies! "Metka spsiała"! Nie jest wcale łagodna i cicha jak Perełka, goni kury, sprzecza się z kaczkami, łapie motyle, biega z kością po podwórku, chodzi na "łapach" jak baletnica. Ale czy to znaczy, że dziewczynki będą kochały ją mniej? "Trzeba każdemu pozwolić być tym, czym jest. I kochać go takim, jakim jest!" Takie cudo każdy chciałby mieć.

Kolorowe ilustracje, poręczny format, duża czcionka, zabawne przygody, w sam raz do samodzielnego poznawania kanonu lektur swoich rodziców lub zasłuchania i wtulania, kiedy rodzice czytają.
 
Czarna owieczka
Jan Grabowski
ilustracje: Anna Wielbut
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2016
liczba stron: 32

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...