20.01.2016

Przepraszam, czy jesteś czarownicą? Książka do wygrania!!!

Herbert, czarny samotny kot nie ma się gdzie podziać, chodzi do biblioteki, bo to miejsce ciepłe i przytulne. W "Encyklopedii czarownic" wyczytał: czarownice noszą skarpetki w paski, spiczaste kapelusze, latają na miotłach, w kotłach warzą eliksiry, a co najważniejsze hodują zwierzęta!

Czarny kot tak bardzo chciałby znaleźć stałe miejsce u boku jakiejś czarownicy. Tak bardzo potrzebuje bliskości i ciepła człowieka. Dlatego wybiega na ulice i zaczepia spotkane osoby- potencjalne czarownice:). Niestety nie trafia na nie, a pytaniem, wiadomo, wywołuje strach, oburzenie, a czasem rubaszny śmiech (właściciel miotły i pani przy wielkim garze bardzo wyolbrzymione przez ilustratora). Zrezygnowany wraca do swojego ciepłego kąta w bibliotece. A tam? Niespodzianka: grupa małych czarownic, które nie mogą nacieszyć się obecnością Herberta. To przecież tak niezbędne zwierzę dla czarownic.

Opowiadanie pełne jest humoru i ciepła, barwnych i uroczych ilustracji Pawła Pawlaka. Przybliża też ważną kwestię samotności, zaspokojenia potrzeby bliskości.

Książkę możecie otrzymać już teraz. Piszcie, zgłaszajcie siebie lub swoje dzieci. Losowanie odbędzie się w piątek.


Przepraszam, czy jesteś czarownicą?
tytuł oryginału: Excuse me... are you a witch?
Emily Horn
ilustracje: Paweł Pawlak
wydawnictwo Muchomor, Warszawa 2015
liczba stron: 28

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...