To nie są nowe książki, ale jak smakują, jak można się w nich zatracić, wiele razy, łącząc poszukiwania z liczeniem i nazywaniem wysmakowanych elementów ilustracji.
Mam oko na liczby to wyszukiwanki na każdej rozkładówce postaci, zwierząt, pojazdów, i liczenie ich. Fruwające skarpetki, pasażerowie na płycie lotniska, fruwające balony, zachodzące słońce, piętrzące się wzgórza, rzędy i stosy warzyw. Sprawdź, których postaci, zwierząt lub rzeczy jest tyle, ile wskazuje cyfra w lewym górnym rogu ilustracji. Próbuj odnajdować 10 takich zestawów.
Po liczeniu sięgamy po litery i nazywamy elementy wskazane do wyszukania na rozkładówce w prawym lub lewym górnym rogu. Zając na rowerze, sowa drzemiąca w fotelu, robot serwujący dania w restauracji. Liczba pod literą podpowiada, ile ilustracji jest ich na pewno, ale czasem udaje się znaleźć więcej albo w innych językach. I to jest dopiero zabawa.
Mam oko na liczby, Aleksandra i Daniel Mizielińscy
wydawnictwo Dwie Siostry, Warszawa 2021
liczba stron: 20
Mam oko na litery, Aleksandra i Daniel Mizielińscy
wydawnictwo Dwie Siostry, Warszawa 2016
liczba stron: 22
.png)



.png)


Brak komentarzy:
Prześlij komentarz