11.06.2024

Zeszyty o uczuciach: dla trzy-, cztero- i pięciolatków

Seria Mądrale to pomysłowe zeszyty edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym, o tematyce: przyroda, matematyka, rysunek, a teraz także emocje. Zadania dostosowane są do możliwości dziecka, poszerzają umiejętności manualne, ćwiczą skupienie i kreatywność, oferują świetną i zróżnicowaną zabawę na wielu poziomach, nie tylko przy stole:) Edukacja emocjonalna z tymi zeszytami to pestka i wielka przyjemność dla dziecka, rodzica czy wychowawcy w przedszkolu.


Ada i Edek to zeszyt dedykowany trzylatkom. Emocje prezentowane przez głównych bohaterów od rana do wieczora, w domu, na placu zabaw. Sztuka budowania relacji, odczuwania własnych emocji, odczytywania cudzych. Zadania plastyczne, ruchowe, sensoryczne. Pokazują różnorodne upodobania i zwyczaje dzieci, uczą tolerancji i pokazują, że każde dziecko na placu zabaw może być inne, i to jest ok. Uwrażliwiają na emocje innych (stłuczone kolano wywołuje smutek i łzy, widok ulubionego kolegi wywołuje radość). Pokazują proste sposoby na samoregulację i radzenie sobie z emocjami (wytupywanie złości), nazywanie ich, odnajdowanie w sobie i odczytywanie u innych. Super pomyślana sprawa, ćwiczenia pomysłowe i dostosowane do percepcji malucha.  


Dzikie przedszkole to zeszyt dla czterolatków. Po świecie emocji i przedszkolnym świecie oprowadzają Józia i Jasio:) Wspaniałe są pomysły na poranne budzenie (stempelki paluszkowe), wyszukiwanie śladów i zdziwionych min w szatni, okazywanie radości, zdziwienia, złości, wstydu i przy okazji wykonywania ćwiczeń mówienie o sobie. Ćwiczenia plastyczne, ruchowe i sensoryczne. Dzień spędzony w przedszkolu, z innymi, wśród wielu osób i zdarzeń tych zwykłych codziennych i nagłych (stłuczona doniczka, kałuża z błotem, zrzucony talerz z zupą, niezadowolenie z powodu innego kawałka torta, awaria w toalecie), zmiana uczuć. Sztuka bycia z innymi, pokonywanie strachu, wstydu, nieśmiałości, zasypiania podczas leżakowania (wielki hipopotam robi wrażenie). Cały zestaw zadań i pomysłów, zabaw, które ćwiczą małe rączki, motorykę, uczą nazywania swoich emocji i odnajdowania się w grupie, pokazują czym jest relaks i rozładowywanie napięcia, jak istotny jest odpoczynek i panowanie nad sobą.I w końcu Paczka z osiedla Przyjaźń, czyli zaproszenie do zabawy pięciolatków. Paczkę tworzą Tola, Lena i Krystian, a nowym kolegą jest Dudek. Zaczynają od konkretów: ozdabianie zaproszenia, rysowanie portretu, przygotowywanie lemoniady, witanie gości, kolorowanie figur na papierze prezentowym, rozdmuchiwanie plam z farb w zwariowane stwory, żeby minął zły humor, pokonywanie labiryntu z niespodziankami (jaką zrobisz minę), sztuka pocieszania, rozweselania, oswajania potwora spod łóżka... I wiele innych sposobów na nazywanie emocji, odkrywanie ich w sobie i empatyczne odczytywanie u innych w codziennych sytuacjach. Zadania plastyczne, ruchowe, propozycje zabaw do wykorzystania w domu i w gronie paczki rówieśników, angażują i wspierają edukację emocjonalną pięciolatków. 


Ada i Edek. Zeszyt o uczuciach dla trzylatków

tekst i il. Agata Królak, seria: Mądrale

wydawnictwo Dwie Siostry, Warszawa 2024

liczba stron: 48

Dzikie przedszkole. Zeszyt o uczuciach dla czterolatków

tekst i il. Iga Ścibek, seria: Mądrale

wydawnictwo Dwie Siostry, Warszawa 2024

liczba stron: 48

Paczka z osiedla Przyjaźń. Zeszyt o uczuciach dla pięciolatków

tekst i il. Justyna Sokołowska, seria: Mądrale

wydawnictwo Dwie Siostry, Warszawa 2024

liczba stron: 48

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...