22.05.2024

Bajki 5 minut przed snem: Bing i Tomek i przyjaciele


Te bajki przeznaczone są nie tylko do czytania przed snem, bo przygody i humor ulubionych bohaterów cieszą także w ciągu dnia.

W "Bing. Bajki 5 minut przed snem" znajdziemy 6 nowych, niepublikowanych wcześniej po polsku, opowieści o przygodach Binga i jego przyjaciół. Sula jest Królową Wróżek, czaruje i zamienia wszystkich dookoła. Bing i Koko wcielają się w role pielęgniarek, Bing ćwiczy wchodzenie na drzewo i trudniejszą sztukę schodzenia z niego. Ekipa przyjaciół dobrze bawi się w każdym miejscu, kiedy huśtają się na gałęzi drzewa, kiedy budują domek z poduszek, żeby się chować przed groźnym wilkiem, kiedy biegają po parku trzymając się za ręce, bawią się Tulisiem i muszą zatroszczyć się o pranie i suszenie go po przygodzie lądowania w brudnej wodzie. Przyjaźń i bycie razem to wielka i niezwykle cenna rzecz.

W książce znalazły się następujące opowiadania: Czarodziejski blask, Plaster, Balon, Dom, Utknąłem!, Wuuusz!

Duże, kolorowe ilustracje, prosty tekst, dużo pomysłów na zabawę, pielęgnowanie relacji i bycie razem z innymi.


W książce "Tomek i przyjaciele. Bajki 5 minut przed snem" czytelnik otrzymuje osiem krótkich opowiadań o przygodach Tomka i jego dzielnych przyjaciół. Opowiadania napisane są na podstawie animacji serialu. 

Piotruś i Tomek mają do wykonania tajną misję dostarczenia żarówki do latarni morskiej, świetnie sobie radzą przemierzając nawet ciemny las. Tomek testuje działanie dzwonka od Piotrusia, który przynosi mu szczęście i dodaje odwagi w trudnych chwilach, ale kiedy gubi w Starej Kopalni, wraca do Grotkowa w opłakanym stanie, ekipa przyjaciół rusza na poszukiwania, by Piotruś mógł odzyskać swój skarb. Z wielką ekscytacją przyjaciele docierają do końca tęczy, każdy z nich chce znaleźć skarb, jednak skarb okazuje się niespodziewany i zaskakujący, i jest jeden dla wszystkich:)

W książce znalazły się opowiadania napisane na podstawie następujących odcinków: Licencja na dostarczanie, Zasady gry, Szczęśliwy dzwonek Piotrusia, Piaskowa dostawa Sandry, Muzyka jest wszędzie!, Tajemnicze wagony, W pogoni za tęczą, Cichy kurs. Jest kolorowo, radośnie, z pozytywnym przekazem i dobrym zakończeniem każdej historii, gdzie wgrywa przyjaźń, wzajemna troska i pomoc, kiedy inni są w potrzebie.


  Bing. Bajki 5 minut przed snem

  oprac. zbiorowe, il. Acamar, tł. Regina Mościcka

  wydawnictwo HarperKids, Warszawa 2024

  liczba stron: 192

Tomek i przyjaciele. Bajki 5 minut przed snem

tekst na podstawie odcinków serialu: Beata Żmichowska, il. Mattel, tł. Regina Mościcka

wydawnictwo HarperKids, Warszawa 2024

liczba stron: 192

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...