19.09.2023

Ogródek warzywny i Rzeka. AMD. Niesamowity spacer

Seria Akademia Mądrego Dziecka. Niesamowity spacer zachwyca wykonaniem. Przesuwane elementy, srebrne tłoczenia, urocze kolorowe ilustracje, grube karty. Piękne i akurat w sam raz dla najmłodszych czytelników, którzy rozpoczynają obcowanie z książkami.

 

Najpierw spacer po Ogrodzie warzywnym, zaglądanie na grządki, gdzie rosną chrupiące rzodkiewki, królik podjada kapustę, a krecik marchewkę. Mnóstwo owadów, kwiatów z pszczołami i motylami, pełzających ślimaków, uroczych gąsieniczek. Strach na wróble stoi dumnie na straży. Grządki wypełnione warzywami, tu cebulka, tam pomidor, dojrzewające bakłażany, dorodne dynie. Wszystko smaczne i kolorowe. Elementy do wysuwania, kręcenia, przesuwania.

Potem ruszamy nad Rzekę, tu też wszystko tętni życiem. Bogactwo gatunków zachwyca. Oprócz tradycyjnie pojawiających się żab na liściach lilii, pływających kaczek, są dostojne czaple kryjące się w trzcinach, hasające wydry i bobry podgryzające gałązki drzew. Są nawet zimorodki przy brzegu, węgorze i raki przy kamienistym dnie! Świeci słońce, jest różnorodnie i radośnie. 

Takie książeczki to super sprawa. Po takich lekturach super rozwija się słownictwo dziecka, lepiej wyczuwa otoczenie i potrafi szukać tego, co poznało w książce. Książeczki rozwijają ciekawość świata, spostrzegawczość i mogą posłużyć na długo dzięki solidnemu wydaniu. Ruchome elementy zachęcają do zabawy i obserwacji procesu rośnięcia rzodkiewek czy zbierania nektaru z kwiatów.


 Ogródek warzywny. Akademia Mądrego Dziecka.  Niesamowity spacer 

 Emiri Hayashi, tł. Katarzyna Grzyb

 wydawnictwo HarperKids, Warszawa 2023

 liczba stron: 10

Rzeka. Akademia Mądrego Dziecka. Niesamowity spacer 

Emiri Hayashi, tł. Katarzyna Grzyb

wydawnictwo HarperKids, Warszawa 2023

liczba stron: 10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...