22.08.2022

Rysogra

 

Nie wątpiłam w to, że kolejne dzieło Herve Tulleta zostanie przyjęte w naszym domu z radością. Nieszablonowość pomysłów tego artysty bardzo przypadła nam do gustu i od wielu już lat kojarzy się z dobrą, zwariowaną zabawą i kreatywnie spędzanym czasem.

 

W przypadku Rysogry, trzeba się liczyć z tym, że szaleństwo kolorów, figur i nieposkromionej wyobraźni będzie tu na pierwszym miejscu. Frajda z odkrywanych kart jest niesamowita. Kiedy siadamy do niej, nigdy nie wiadomo, co za chwilę zadzieje się na stole. A dzieje się dużo, bo powstają fantastyczne dzieła, których pewnie sam autor się nie spodziewał:), choć kolory, zadania ma przemyślane i przetestowane na sobie i dzieciakach wielokrotnie.

Potrzebne są kredki i wyobraźnia, wiek tak naprawdę nie gra roli, od wieku przedszkolnego wzwyż, każdy kto ma odrobinę szaleństwa i wyobraźni w sobie, da się ponieść kolejno losowanym pomysłom na tworzenie osobistych niepowtarzalnych dzieł sztuki:) Rysogra ćwiczy rączki, wspiera kreatywność, współpracę i zdrową rywalizację, daje możliwość tworzenia setek rysunków (schematycznych, dowolnych lub zupełnie nieszablonowych) z uśmiechem i radością. Pokazuje, że wykorzystanie kropek, kresek, fal, pasków, kratek, zygzaków, figur ma bogate zastosowanie. A jeśli dodać do tego rysowanie szybkie lub wolne, z mnóstwem małych kropek lub wielkich, w dolnym rogu lub po środku, z zamkniętymi oczami, symetrycznie, z pętelkami, drżącą ręką, wychodzi absolutny kosmos twórczy:) Dodane szablony dodają frajdy z rysowania, dorysowywania brakujących elementów dla urozmaicenia dzieła.

Losuj karty z instrukcjami (co i jak narysować), rzucaj kostką, wybieraj szablony i rysuj, inspirując się wskazówkami Herve Tulleta. Nie bój się narysować kompletnie zbzikowanych obrazków, np. auta do góry nogami czy podwójnej łódki z zamkniętymi oczami. Pomysłów tu bez liku, zabawy, energii i radości także. A jakże:) Graj najlepiej z kimś, ale możesz i sam. Twórz jeden wspólny rysunek, albo tyle ilu jest graczy, a na koniec połącz dzieła, żeby powstało jedno wielkie wspólne! Rewelacja! Do wykorzystania w domu, przedszkolu, na pikniku, urodzinkach...


Rysogra

Herve Tullet

wydawnictwo Babaryba, Warszawa 2022

zawartość opakowania: 66 dwustronnych kartonowych kart w paski i w kropki, 6 szablonów, kostka, instrukcja

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...