22.07.2021

Czy to długo, czy krótko?

 

W zależności od tego, co robimy, jak gospodarujemy czasem, czy spędzamy go na przyjemnych sprawach czy żmudnych, czas upływa zdecydowanie inaczej.

Wyobrażenie dzieci o czasie bywa różne. Ta książka sprytnie przedstawia czym jest pędzący czas, i co można robić w ciągu jednej minuty, pięciu, trzydziestu, itd. Nawet minuta może być nudna, kiedy nie ma pod ręką choćby patyka, a czterdzieści pięć minut może śmignąć szybko, kiedy trwa ulubiona lekcja. Trzy godziny upływają szybko dla mamy, która kocha zakupy, a wolno dla taty, "który ma za mało cierpliwości". Tydzień jest krótki dla babci, która lubi rejsy statkami, długo dla taty, który ma chorobę morską.

To książka dla wszystkich, którzy lubią zagadnienie względności czasu, którzy chcą wiedzieć ile czasu coś trwa i co można z nim zrobić. Dla tych, którzy niecierpliwią się, kiedy nie posługują się jeszcze zegarkiem i nie wiedzą co ile trwa, a dużo łatwiej jest wyobrazić sobie upływający czas, kiedy dzieje się jakaś czynność. Książka zawiera ekstra ilustracje, nominowana była do Międzynarodowego konkursu na projekt książki ilustrowanej dla dzieci - jasnowidze.

  Czy to długo, czy krótko?

  Izabela Zięba, il. Urszula Palusińska

  wydawnictwo Dwie Siostry, Warszawa 2019

  liczba stron: 36

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...