04.05.2021

Czarolina. Tajemnica mojego pochodzenia, tom 3

Trzeci tom przygód Czaroliny rozgrywa się w świecie, gdzie ludzie mają nadludzkie działania, istoty mityczne i baśniowe żyją obok, a zjawy ze snu występują jak żywe.

 

Czarolina czytając mało znaną lekturę, przenosi się nieświadomie na pełną tajemnic wyspę Vorn. Jej oczom co jakiś czas ukazuje się dziwna postać, jawieniec, którego obecność na bagnach trudno logicznie wyjaśnić. Razem z uczestnikami kursu, próbuje rozwiązać detektywistyczną zagadkę zniknięcia winowajcy i zamienionych w szklane posągi ludzi. Choć nauczyciel bystry, a umiejętności uczestniczek (Tary, Villi, Arleny, Czaroliny) są różnorakie i cenne, to między dziewczętami trudno złagodzić rywalizację i chęć bycia najlepszą podczas dochodzenia w prowadzonym wspólnie z profesorem Balzarem śledztwie. Mimo, że Czarolinie udało się od początku wyczuć moc Meroda, i jest świadoma różnych działań i mocy, to przez ukazującą się jej we śnie istotę jest w dużym niebezpieczeństwie. Dziewczęta ani profesor nie są w stanie wyczuć w porę jej pokrewieństwa.

Scenarzystką serii jest Francuzka Sylvia Douyé, współautorka komiksów dla młodzieży („Marie-Lune”, „Girlz”) i popularyzatorka nauki, a rysunki są dziełem włoskiej graficzki Paoli Antisty („Chats!”, „Alix et Arsenou”). W 2019 roku za pierwsze dwa tomy „Czaroliny” autorki otrzymały nagrodę Grand Prix Czytelników słynnego francuskiego magazynu „Le Journal de Micke".

 


Czarolina. Tajemnica mojego pochodzenia, tom 3

(fr. Socreline 3: Au coeur de mes zoorigines)

Sylvia Douye, il. Paola Antista, tł. Maria Mosiewicz

wydawnictwo Egmont, Warszawa 2021

liczba stron: 48

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...