Oto solidne kartonowe bryły platońskie. Złożone z przyjemnością i odrobiną zadanego sobie trudu. Samodzielnie złożone z gotowych ekstra przygotowanych, odpowiednio podzielonych w zestawie elementów.
Wielościany foremne (bryły platońskie), które warto znać, jako podstawę dla tych, co uczą się matematyki i zgłębiają tajniki geometrii na poziomie szkolnym. Ale przede wszystkim jako formę zabawy, kształtowania precyzji, a przy okazji poznawania pięknych kształtnych form, które można też potem łatwiej dostrzec w najbliższym otoczeniu. A po złożeniu umieć je nazwać, wiedzieć z ilu i jakich boków się składają. Dobrze się je składa, dopina, łączy. Otwierają się dzieciom oczy ze zdumienia, że na podstawie trójkąta i jego połączenia w kwadrat, można zbudować tyle nowych figur! Takie budowanie to relaks, zabawa, ćwiczenia sprawności manualnej i cierpliwości także.
Po minecraftowych skojarzeniach z pierwszym naszym tego typu zestawem, składanie po tak długim czasie było intuicyjne, łączniki same się wpasowywały we właściwe otwory, a dołączanie kolejnych ścian wielościanów foremnych z jednakowymi wielokątami okazało się pochłaniającą czas, ale przyjemną i wartościową zabawą. Równe boki, równe kąty, piękne bryły do zachwytu. A kiedy zachwyt się skończy, można je rozłożyć i z powrotem włożyć do zgrabnego pudełka. Równie ekologicznego, co same klocki. Bardzo polecam:)
Klocki konstrukcyjne. Bryły platońskie
pomysł: Piotr Nawracała
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2020
wiek 6+ , zawartość opakowania: zestaw do zbudowania 5 brył (czworościan, sześcian, ośmiościan, dwunastościan, dwudziestościan), łączniki
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz