Najdłuższy polski komiks stworzony przez Janusza Christę pierwotnie ukazywał się na łamach „Wieczoru Wybrzeża” w latach 1968–1972, składa się z ponad tysiąca dwustu pasków komiksowych. Wydawnictwo Egmont odtworzyło z pierwodruków prasowych i uporządkowało wszystkie galaktyczne perypetie Kajtka i Koka.
Kajtek i Koko uczestniczą w eksperymencie profesora Kosmosika. Przemierzają odległe krainy, przeżywają moc przygód, także niebezpiecznych, by profesor mógł wyciągać wnioski z działań, rejestrować ich zachowania, i pozwalać na więcej. Tym razem bohaterowie przebywają na wyspie z zabawnym robotem, który wielokrotnie ratuje im skórę. A ci uparcie przeciwstawiają się bogini moczarów - Mbali, która próbuje na nich swoich sztuczek, zaklęć, wtrąca do jaskini z głodnym niedźwiedziem. Chcą ratować zakochaną parę, której los jest już przesądzony, a mieszkańcy osady godzą się z wszelkimi ustanawianymi przez bogini zasadami. Chłopcy w niespodziewany sposób udają się do tajemniczych podziemi, gdzie nie są mile widziani. W wygodnych fotelach udają się pod wodę, gdzie mieszkańcom wymazano z pamięci wszelkie informacje. W gwiazdozbiorze Oriona chłopcy są świadkami przejęcia władzy przez roboty, chcieliby lądować na Ziemię, ale przed nimi jeszcze wiele komplikacji i szaleńczych rozkazów robota, który sprzeciwił się centralnemu mózgowi, a podróż międzygwiezdna ma być kontynuowana do krańców wszechświata. Na szczęście dla bohaterów, już bez nich. Ale zanim ktoś się nimi zachwyci, jeszcze muszą się zmierzyć z mieszkańcami Niedadrogi i Niedawody i ich przebiegłym mentorem o wymownym imieniu Cwaniec.
To siódmy i ostatni tom, zamykający kosmiczne przygody Kajtka i Koka, w nowej,
kolorowej edycji. Pełen jest przygód, humoru, niebezpiecznych opresji i niebanalnych rozwiązań dwójki bohaterów. W końcu udanego powrotu na Ziemię.
Kajtek i Koko w kosmosie. Bogini moczarów, tom 7
scenariusz i ilustracje: Janusz Christa
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2020
liczba stron: 96
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz