1.10.2018

Gabinet anatomii


Piski i zachwyt nad anatomią człowieka jak najbardziej wskazane, zwłaszcza kiedy ciekawostki napisane są przystępnym językiem, a ilustracje tak misternie wykonane, i można je podglądać przez kolorowe soczewki!!!

Duże stylizowane na stare ryciny, informacje, dzięki którym dzieci chcą wiedzieć jeszcze więcej. Fantastycznie i pomysłowo wykonane ilustracje. To wszystko sprawia, że ciekawość z każdą stroną wzrasta. Prześwietlanie ciała to fantastyczna sprawa, a informacje wpadają przy tym w mig.

Trzy warstwy człowieka do odkrycia: układ mięśniowy, kostny i narządy wewnętrzne. 10 rozdziałów ze zwięzłymi opisami wyróżnionych części ciała i ich działania (ciało, głowa, oczy i uszy, serce, żebra i płuca, jama brzuszna, rozwój dziecka, ręce i dłonie, nogi i stopy), pracownią rentgenowską i gabinetem ze szczegółowymi wiadomościami. W gabinecie jest megaciekawie, ale to, co przyciąga najbardziej, to pracownia rentgenowska i podglądanie człowieka przy pomocy dołączonych filtrów: zielonego, czerwonego i niebieskiego. Linie w tych kolorach przenikają się, pokazując piękno i doskonałość ludzkiego mechanizmu.

Tu nie ma encyklopedycznej nudy. Tu jest wielka frajda odkrywania, pobudzanie ciekawości. Bo książka wydana jest pięknie, a informacje z zakresu anatomii podane w sposób, który przyciąga uwagę małych słuchaczy.


Gabinet anatomii
Kate Davies
ilustracje: Carnovsky
wydawnictwo Dwie Siostry, Warszawa 2017
liczba stron: 64


Książkę proponuję w ramach zajęć po szkole:)
https://mamajanka.blogspot.com/2018/09/poszkolne-2018-zbior-pomysow-i-pomocy.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...