28.07.2018

Łap za słówka


Proste zasady, szybkie 90 sekundowe rundy, działanie pod presją czasu, silenie umysłu na wymyślanie słów i próby odgadnięcia innych. Oto imprezowa gra słowna, która daje się łatwo polubić i domaga się wielokrotnego powtarzania rozgrywek.

Zabawa polega na wyrzucaniu kości, wyborze jednej przez każdego gracza kategorii (wybieramy je po kolei, albo kto pierwszy), wyborze litery, na którą mają zaczynać się hasła, i wymyślaniu do niej słów na czas (aż przesypie się piasek w klepsydrze).





W swojej kategorii zapisujemy maksymalnie 3 słowa (unikalne, żeby inni nie napisali takich samych), w kategoriach innych graczy tyle słów, ilu jest graczy, i jak najbardziej celnie, tzn. tak, żeby trafić w to, co inni mogli zapisać.
Punkty zdobywamy tylko za słowa z własnej kategorii, których nie zapisali przeciwnicy.
 

Kategorie są różnorodne: zawody, napoje, potrawy, elektronika, film, muzyka, państwa, rośliny, zwierzęta, itd. Kto grywał w państwa-miasta, ma łatwiej. Dzieciaki chwytają grę w mig, chętnie uczą się, zapamiętują słowa, wychwytują swoje ulubione kategorie. Dorośli zabawnie główkują i gimnastykują swój umysł, i mają szanse na wygraną z dziećmi.

Doskonała gra na deszczowe wakacyjne dni, wyjazdy czy ciepłe wieczory i spotkania w gronie rodziny lub znajomych. Kości z powodzeniem można wykorzystać do story cubes- układania zdań i opowiadania historii przy pomocy ikon na nich zamieszczonych. 



Łap za słówka
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2018
Hatwig Jakubik
ilustracje: kinetic
dla 2-6! osób, wiek 10+
zawartość opakowania: 21 elementów z literami, 6 kości z symbolami, 99 żetonów punktów, 6 zasłonek, 1 klepsydra, 1 notes,

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...