20.03.2018

DOMI dopełnianie do 30 i do 100


Lubisz niespodzianki? A domino wzbogacone o liczenie, sumowanie podanych liczb i szukanie dopełnienia do 30 albo 100? Lubisz solidne dobrze wykonane elementy, których czujesz przyjemną ciężkość? Chcesz potrenować dodawanie w pamięci albo pisemne? Chcesz mieć pewność, że umiesz już liczyć bezbłędnie? DOMI jest dla Ciebie:)

Rozłóż zakryte klocki na stół. Każdy z graczy niech wylosuje po 4 klocki. Jako pierwszy gracz wyłóż dowolny klocek, głośno oblicz sumę cyfr na nim. Jeśli masz klocek z pasującym wynikiem, połóż go obok, jeśli nie masz, dobierz 1, 2, 3 klocki..., aż do właściwego lub do wyczerpania zapasów. Potem ruch wykonuje drugi gracz. Zakończcie grę i obliczenia, kiedy któryś z graczy pozbędzie się wszystkich klocków. Trudne? Na początku. Przy każdej kolejnej rundzie, jest łatwiej.

A może wolisz sam/a układać i dopasowywać kolejne elementy, bez rywalizacji, emocji, albo w parze z koleżanką/kolegą/rodzicem. Wylosuj klocek z cyframi. Zastosuj dowolne działanie: + - albo x, po to, żeby uzyskać wynik podany na lewym polu. Albo przepisz kolejne liczby z klocka, policz wartość niewiadomej liczby i podaj wynik zamieszczony po lewej stronie klocka.
Po kilku spotkaniach z DOMI, będziesz biegle wykonywał działania w zakresie 30 lub 100. A jeśli chcesz podjąć większe wyzwanie, spróbuj ułożyć zadanie tekstowe do wylosowanego klocka:) Poćwiczysz logiczne myślenie, intensywnie pogłówkujesz (logicznie, przez analogie, abstrahowanie). Pobawisz się w układanie ciągów klocków, pętli albo par. Dopełnianie do dziesiątek będzie pestką. Powodzenia!

DOMI dopełnianie do 30
wydawnictwo Epideixis, Kraków
zawartość opakowania: 28 klocków, instrukcja

DOMI dopełnianie do 100
wydawnictwo Epideixis, Kraków
zawartość opakowania: 28 klocków, instrukcja

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...