24.07.2017

Pytaki


Żeby lepiej znać siebie, swoje potrzeby, marzenia, rozumieć odczucia i emocje innych, dobrze czuć się między bliskimi, umieć rozmawiać.

Z pozoru zwykła gra, która polega na zadawaniu pytań i udzielaniu na nie odpowiedzi. Łączy pokolenia, pomaga w kształtowaniu i poprawianiu relacji, uczy wyrażania myśli i uczuć, mówienia o sobie i innych. Same zalety.
Można w nią grać w 2-22 osób! Na zmianę losować i zadawać sobie pytania, typować wybraną osobę do udzielania odpowiedzi czy przytulania:) Wiele można się dzięki niej dowiedzieć o innych, o sobie, uczyć słuchania, cierpliwości, empatii, wspominać i konstruktywnie zaczepiać. Np. co Twoim zdaniem jest najmilszym zwyczajem Waszej rodziny? Czy lubisz wieczory w Waszej Rodzinie? Jeśli nie, co mogłoby się stać, żebyś je polubił/a? Jaki jest ulubiony deser osoby siedzącej po Twojej lewej stronie? Opowiedz graczom o jakiejś walce (niekoniecznie fizycznej), którą wygrałeś/aś. Jakie zawody wykonywał Twój tata? Co pamiętasz ze swojego wczesnego dzieciństwa?
  
Rekomendowana przez p. Jacka Pulikowskiego, Karola Madaja, i in. Otrzymała sporo nagród (Innowacja. Edukacja. Kids Biz Awards 2015, Kidzone 2015)  i wyróżnień (Feniks 2014).

Pytaki
Aleksandra Sulej
wydawca:  Dobreto
wiek 4+, dla 2-22 osób
zawartość: kostka uczuć, 6 kart uczuć, 96 żetonów z pytaniami, płócienny worek, zapamiętnik, ołówek

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...