05.05.2017

Kotek Psotek


Gra wymaga dyskutowania o strategii, słusznego podejmowania decyzji, dogadywania się, wspólnej realizacji wyznaczonego przez grę celu. Poza tym, można w nią grać do 8 osób. Jest to jedna z częściej  rozgrywanych gier dziecięcych w naszym domu.

Ciepła tematyka: kotek ścigający się z ptakiem, wiewiórką i myszą, żeby jak najszybciej dotrzeć do obranego celu. Proste zasady: zwierzaki muszą pokonać wyznaczoną trasę do swoich domków. Ich ruchy wyznaczają wyrzucane kostki. Kiedy kot dogania mysz, wiewiórkę czy ptaka, trzeba poczęstować go smakołykiem, żeby wrócił na miejsce startowe. Od umiejętnego podejmowania decyzji, kiedy poczęstować go smakołykiem, a kiedy pozwolić na ruch, zależy, czy zwierzakom uda się dojść do swoich kryjówek czy dogoni je kot.
Gra posiada wiele zalet. Przyjemna strategia. Przejrzysta grafika, drewniane śliczne zwierzaki, trójwymiarowa plansza. Dzieci uczą się logicznego myślenia, dialogu, wzajemnej pomocy, planowania, panowania nad emocjami, i rozsądnej ucieczki, kiedy kot jest blisko.

Jim Deacove od ponad 40 lat propaguje gry i zabawy oparte na współpracy. Uważa, że ludzie powinni kooperować, wspólnie rozwiązywać problemy i cieszyć się swoim towarzystwem, a nie nieustająco rywalizować. Do dnia dzisiejszego Jim Deacove wydał ponad 100 gier kooperacyjnych. „Kotek Psotek” to jedna z jego najbardziej znanych gier.
Polecam!

Kotek Psotek
Jim Deacove 
ilustracje: Zofia Burkowska
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2017
dla 1-8 osób, wiek 3+
zawartość opakowania: 4 drewniane zwierzaki, 4 kocie przysmaki, rozkładana plansza, drzewo, 2 kostki, instrukcja

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...