Najnowsza gra autora bestsellerowego Ubongo przyciąga uwagę. Podobnie jak tam, liczy się koncentracja, wyobraźnia przestrzenna, ale także szybkość przemieszczania się z wyspy na wyspę.
Każdy gracz ma 13 pomostów i 8 plansz z 4 wyspami i 4 pomostami. Pierwszy gracz wyrzuca kostką, która wyznacza, od którego pomostu trzeba zacząć budowanie pomostów z innymi wyspami. Łatwo nie jest. Czasem brakuje elementu pomostu (bo już został wykorzystany), czasem brakuje czasu (bo już ktoś inny ułożył wszystko i zawołał: Papua!).
Każda wyspa połączona pomostem daje 1 punkt. Kto połączył 4 wyspy, przechodzi na planszy 4 punkty, dodatkowo losuje żeton (wartości punktów 1-4). Gramy 8 rund, w każdej na innej planszy. Po każdej rundzie przesuwamy pionki na planszy.
Grając z dziećmi, mamy fajną opcję do wyboru: dorośli mogą wybrać wariant trudniejszy, dzieci łatwiejszy.
Wariant trudniejszy polega na dodatkowym omijaniu umieszczonego na planszy B wulkanu.
Wariant łatwiejszy polega na zakręceniu spinnerem i wykluczeniu jednej wyspy, tzn. dzieci lub początkujący gracze mogą grać w łączenie 3 wysp.
32 plansze zadań podzielone są na poziomy trudności i ponad 1000 zadań do wykonania, to naprawdę duże pole do ćwiczenia wyobraźni przestrzennej, planowania i sztuki koncentracji. Satysfakcja z efektów gwarantowana:)
Grzegorz Rejchtman
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2020dla 2-4 osób, wiek 8+, zawartość opakowania: 32 dwustronne plansze zadań, 52 kafelki mostów (po 13 w każdym kolorze), 4 pionki, 8 żetonów bonusowych, 4 żetony wulkanów, spinner, kostka,
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz