02.02.2019

Kalejdos Junior


Mega sprytna gra zmuszająca do intensywnych poszukiwań, wypatrywania, analizowania grafiki, szukania w głowie słów, walki z czasem.

Na pierwszy rzut nie zachwyciła, kolejne partie sprawiły, że coraz chętniej gramy dobrze się przy tym bawiąc. Dzieci dodatkowo poszerzają nieświadomie zakres słownictwa, układają sobie słowa, szukają liter w słowach i słów na planszach, kategoryzują i chwytają zabawę w mig.  
Można grać pojedynczo albo w zespołach. Każdy dostaje taki sam zestaw plansz. Cel gry to znalezienie jak najwięcej przedmiotów spełniających wytyczony na kole warunek: wylosowaną kategorię lub słowa zaczynające się od odpowiedniej litery. Np. coś z papieru, coś co się rusza, brzydko pachnie, jest delikatne, albo zaczyna na literę E. (szukanie wyrazów zaczynających się na wylosowana literę przypomina bardzo lubianą przez moje dzieci książkę Mam oko na litery). Czas umyka, klepsyda wyznacza koniec, a gracze układają na planszach swoje żetony. Jeśli ktoś nie zgadza się z dokonanym wyborem, dobrze jeśli umie argumentować:)
Młodsi mogą grać w proste kategorie. Starsi i dorośli dodatkowo mają litery, na które musi zaczynać się dany wyraz, mogą też grać w wariant z zapisywaniem słów. Wygrywa ten, kto ma najwięcej punktów zwycięstwa po pięciu rundach (każda runda rozgrywana jest na innej planszy).

Wyśmienita gra słowna, wyróżnia się pomysłem na zabawę, grafiką, dobrym wykonaniem elementów. Pomaga ćwiczyć koncentrację, skupienie, spostrzegawczość. Jednocześnie może w nią grać do 12 osób!Kalejdos Junior
Spartaco Albertarelli
ilustracje: Elena Prette, Valentina Mendicino
wydawnictwo Rebel, Gdańsk 2016
dla 2-12 osób!!! wiek 4+
zawartość pudełka: 16 ilustrowanych tablic, 1 klepsydra, około 80 znaczników (w 4 różnych kolorach), 1 koło, instrukcja w języku polskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim, włoskim, i kilku innych!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...