26.01.2019

Szalona misja


Wyjątkowa i bardzo nietypowa gra, w której mechanika i grafika przypomina pokonywanie levelów - 7 światów w grze komputerowej. 

W Szalonej misji wcielamy się w bohaterów i próbujemy przemierzać królestwo w poszukiwaniu chwały za czyny. Patrzymy na krainę, do której się wybieramy i zwykle w ciągu 30 sekund rysujemy trasę, którą trzeba podążać. A rysować ją należy według schematu wyzwania umieszczonego w polu misji i przygód. Rysując pętlę, drogę, otaczając obiekty w petlę czy wskazując punkty. Przy okazji gromadzimy dodatkowe gwiazdki, unikamy bomb, zbieramy przeszkadzajki, żeby przed następnym poziomem podrzucić je któremuś z graczy.
Każdy rysuje trasę na własnym przezroczystym ekranie, odmierzając "na oko" odległości obiektów. Wszyscy rysują zgodnie z poziomem wyłożonym na planszy we wspaniale dopasowanym do tego pudełku, a po upływie czasu sprawdza trafność, kładąc ekran na planszę. Przyznaje punkty, przesuwa je znacznikiem w pudełku, zabiera zdobyte żetony przygód i przedmiotów. I tak kolejno różne krainy, coraz trudniejsze wyzwania, aż do siódmej, w której czeka potężny moco przykłuwający uwagę dzieci boss. 
 

To oryginalna, szybka i prosta w założeniu gra w rysowanie ścieżek. Emocjonująca, zwłaszcza kiedy trafiamy na dodatkowe żetony (np. rysowanie wyprostowaną ręką, z pisakiem w lewej ręce, czy trzymaniem go tylko dwoma palcami, z zamkniętym jednym okiem, z bananem na ekranie). A tak naprawdę czasem prawą ręką trudno dostosować pętle czy drogi do obiektów. Jest przy tym dużo frajdy, koncentracji i skupienia, dużo śmiechu przy utrudnieniach. Autorzy mieli dużo fantazji przy wymyślaniu kar i psikusów. Przenieśli grę platformową na planszę, i zadziwili doskonałym efektem.

Podkładki naturalnie mogą posłużyć także do innych celów:)


Szalona misja
Laurent Escoffier, David Franck
ilustracje: Paul Mafayon
wydawnictwo Rebel, 2014
dla 2-5 graczy, wiek 8+
zawartość opakowania: 21 dwustronnych plansz z 42 poziomami, 5 przezroczystych ekranów + podkładki i zmazywalne pisaki, podkładka pod planszę poziomów, 30-sekundowa klepsydra, 5 znaczników punktacji, 5 żetonów postaci, 28 żetonów nagród, 24 żetony kar, instrukcja

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...