19.04.2018

Disney Uczy. Przygoda z Czytaniem


"Przygoda z czytaniem" dopada każdego w odpowiednim dla niego czasie:) Warto, by był to proces przyjemny i skuteczny, dobrze się dziecku kojarzył. Rynek książki oferuje mnóstwo propozycji. Proponuję przyjrzeć się jak uczy czytania Disney.

Barwne ilustracje, ulubieni bajkowi bohaterowie Disneya, wyraźnie dzielony tekst, duża wygodna czcionka, i dziecko jest odpowiednio zainteresowane, ma naturalną ciekawość składania sylab w wyrazy, a wyrazów w zdania. Dostosuj tylko odpowiednich bohaterów, poziom czytania do wieku i umiejętności swojego dziecka, by odnosiło drobne sukcesy i czuło frajdę z obcowania w świecie liter. A kiedy opanuje taki tekst w wydzielonymi sylabami, być może sięgnie i poradzi sobie ze zwykłym tekstem. Cierpliwie, małymi kroczkami zacznie odkrywać świat literatury, czytać to, co do tej pory oglądał, słyszał. 

To wielka frajda przeczytać całe zdanie, powtórzyć tekst, rymowankę, wyliczankę, zrozumieć humor wypowiadany przez Zygzaka, Złomka, inne pojazdy. Na poziomie przedszkolnym i wczesnoszkolnym czytanie niech jest zabawą, przyjemnością samego kontaktu z książką. Stopniowego składania wyrazów i zdań, rozumienia ich. Do książek dołączone są naklejki, dyplom, które pomagają docenić włożony wysiłek, nagrodzić zaangażowanie dziecka. 

O 1 i 2 poziomie serii pisałam tutaj.

Disney Uczy. Przygoda z Czytaniem
Czytam samodzielnie, metoda sylabowa, poziom 4
Urszula Kozłowska
wydawnictwo AMEET, Łódź 2018
liczba stron: 48 
Disney Uczy. Przygoda z Czytaniem
Czytam płynnie, metoda analityczno-syntetyczna, poziom 5
Jakub Skworz
wydawnictwo AMEET, Łódź 2018
liczba stron: 56

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...