20.04.2018

LEGO® Star Wars™. Zbuduj swoją przygodę


Książki o budowaniu modeli mają w sobie to coś, co angażuje dzieci do wnikliwego wertowania stron i praktycznego korzystania z pomysłów.

Oto świat w klimacie Star Wars do budowania z klocków. Do książki, która opisuje szereg propozycji do budowania, dołączony jest zestaw, który pozwala na zbudowanie krok po kroku X-Winga Zina Evalona (instrukcja jest wewnątrz książki). Zin czeka na przygody, śmiganie w przestworzach, misje w galaktyce, jego przygody przewijają się przez wiele stron, by w końcu pokazać, że osiągnął sukces, przemierzył galaktykę, a holokrony są w nienaruszonym stanie.Każda strona to przygoda, ekscytujący bohaterowie, ciekawe pomysły na modele, sceny (lodowa ucieczka, komora zamrażania, lesisty księżyc). Pomysły, które pomagają dziecku poznać sztukę budowania według wskazówek lub samodzielne twórcze budowanie z wyobraźni. Proponowane do zbudowania modele (ponad 50) pokazane są z różnych perspektyw, autorzy omawiają model, podają wskazówki, pokazują co innego można zbudować przy pomocy wybranych klocków, mówią o klockach specjalnych, które każdy mały konstruktor chciałby mieć w swoich zbiorach.

Autorzy namawiają do utrzymywania porządku w klockach (trudna sprawa), segregacji według koloru i typu, do twórczości i zastępowania potrzebnych klocków innymi, do budowania konstrukcji solidnych, nadających się do zabawy, nawet jeśli model nie wyjdzie idealny, do czerpania inspiracji i nieograniczonej zabawy. Jeśli odbiorca nie wie, czym jest klocek płaski, zawias, nachylony bok, dowie się tego z języka budowniczych. Jeśli nie wystarczająco zna bohaterów, planety, nazwy pojazdów, po lekturze i pracy z tą pozycją, będzie specjalistą:) 

O innych tego typu inspiracjach pisałam tutaj (1, 2). 

LEGO® Star Wars™. Zbuduj swoją przygodę
tytuł oryginału: LEGO Star Wars. Build Your Own Adventure
Daniel Lipkowitz
inspiracje: Rod Gilles
wydawnictwo AMEET, Łódź 2017
liczba stron: 80 + zestaw klocków

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...