22.03.2018

Flashcards i Happy English - jak oswajać angielski, cz. 2


W części 2 spotkań z angielskim prezentuję karty - gigafiszki dla dzieci oraz ulubione już pus-y. Sama chętnie wracam do swoich angielskich fiszek), więc mam nadzieję, że dzieciom też przypadną do gustu.


Karty obrazkowe do nauki angielskiego "Flashcards ABC" to dużych rozmiarów fiszki (17x12cm) zapakowane w zgrabne pudełko, które uczą liter alfabetu i podstawowych słów. Każda karta zawiera literę alfabetu, słowo i jego ilustrację (przejrzystą i ładną). Karty można wykorzystać na różne sposoby: układanie alfabetu, szukanie słów na konkretną literę, wydzielanie kategorii (zwierzęta, owoce), pokazywać słowo z ilustracją i prosić dziecko o odgadnięcie, na jaką literę się zaczyna, itd.
To dobry sposób na naukę, utrwalenie alfabetu oraz poszerzenie słownictwa angielskiego. Estetycznie i solidnie wykonane, posłużą na długo.

Flashcards ABC
Karty obrazkowe do nauki angielskiego Gigant
wydawca: Scholastic USA, 2015
zawartość opakowania: 26 kart

Druga propozycja to pus-y z książeczką do nauki angielskiego pt. "Happy English". Zestaw 12 kafelków, który układamy od 1-12 na górnej części pudełka. Otwieramy dowolną kartę z zadaniami z "Happy English". Myślimy nad prawidłową odpowiedzią, przekładamy kafelek w odpowiednie miejsce dolnej części pudełka. Na koniec sprawdzamy właściwe ułożenie- czy wzór po odwróceniu kafelków zgadza się z tym, który zamieszczony jest na stronie przy konkretnym zadaniu.

"Happy English 1" to zadania o stopniu trudności przeznaczonym na wiek wczesnoszkolny. Zadania ułożone są tematycznie (dom, szkoła, codzienne czynności, najbliższe otoczenie, zabawy, dni tygodnia i miesiące). Struktura zdań, pytań, gramatyka konstrukcji, powtarzają się wielokrotnie, co pomaga całkowicie je oswoić i utrwalić. Podstawowe słownictwo podane jest przed zadaniami, słowo plus grafika, a na kolejnych stronach powtarzane w zdaniach. I tak konstukcje są następujące, np. Where is...? What can you see? Is it right? What's this? I wałkowanie do nich odpowiedzi.

Jest to przyjemna forma nauki poprzez zabawę, z samokontrolą i satysfakcją wykonywania kolejnych zadań.

Happy English 1
Bogusław Marek
ilustracje: Marek Tytuła
wydawnictwo Epideixis, Kraków 2015
liczba stron: 32

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...