16.02.2018

Pan Radosny, Bałagan czy Bystrzak?


Maleńkie książeczki w serii Mr Men i Little Miss Rogera Hergreavesa stworzone w latach 70. i 80. XX wieku na nowo cieszą oko.

Każdy tytuł to odrębna osobowość, jej skrawek życia, spotkania z innymi bohaterami, pstryczek w nos i wskazówka, co robić, by być jak bohater wzorcowy lub uniknąć wady, jaką posiada.

Pan Radosny to żółciutka kuleczka z wielkim uśmiechem, Pan Bałagan to kłębek poplątanych kresek, Pan Bystrzak to sprytny błyskotliwy elegancik, który zna sposób na wiele spraw. Pan Radosny mieszka w Radośni, gdzie nawet kwiaty się śmieją, uczy smutnych unoszenia kącików ust do góry. Pan Bałagan wszędzie zostawia ślady brudnych odcisków, nie jest w stanie zapanować nad swoim otoczeniem, uczy się od Czystego i Schludnego właściwych sposobów na utrzymanie porządku na sobie, w domu i w otoczeniu, do tego stopnia, że chyba będzie musiał zmienić nazwisko. Pan Bystrzak, najsprytniejszy na świecie, ma drzewa owocujące jabłkami i pomarańczami jednocześnie, inteligentny dom, opiekacz, który sam robi grzanki, obcina przypalone skórki, i smaruje masłem i marmoladą. Ale nie jest idealny, nie potrafi wymyślić żartu dla Pana Radosnego, przypomnieć nazwiska Pana Zapominalskiego, nieszczęśliwy wraca do domu, w przeciwnym kierunku...

Mali odbiorcy w wieku przedszkolnym pokochają nowych bohaterów, ich zalety i wady, emocje i osobowości, przejrzyste proste ilustracje i towarzyszący im humor. Mają z czego wybierać, na rynku jest już prawie 50 sylwetek!






Pan Radosny
Roger Hargreaves
przekład: Marcin Wróbel      
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2018
liczba stron: 32




Pan Bałagan
Roger Hargreaves
przekład: Marcin Wróbel      
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2018
liczba stron: 32


 
Pan Bystrzak
Roger Hargreaves
przekład: Marcin Wróbel      
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2018
liczba stron: 32

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...