05.02.2018

Dziennik kontratakuje


Znając przygody Roana Novacheza i jego paczki klasowej nie sposób nie skorzystać z propozycji Jefreya Browna w "Dzienniku". Sceny i rysunki przeplatają się tu ze sobą, utrwalając to, zostało poznane na kartach książek. Młody fan Gwiezdnych Wojen dołącza do ulubionych postaci, by tworzyć praktyczny i niepowtarzalny dziennik.

Zgodnie ze wskazówkami Yody pisz i rysuj, by móc dowiedzieć się o sobie jak najwięcej i dobrze się bawić. Galaktyczna przygoda czeka, trzeba jej nadać własnego niepowtarzalnego charakteru, zaproponowwać swoje pomysły, wzorując się na poznanych kosmicznych przygodach.

Patrząc na szkolny plan Roana, napisz kim chciałbyś zostać, stwórz swój rozkład zajęć. Dokończ dialogi do rysunków komiksowych. Wymyśl ciag dalszy opowiadania o dzieciaku, który chciał zostać pilotem. Spisz własny dziennik przygód z życia szkolnego. Stwórz zdania, które mógłby wypowiedzieć Yoda. Zaplanuj organizację imprezy z ciekawym tematem przewodnim. Napisz czego boisz się najbardziej, z kim chciałbyś spędzać czas, gdybyś był w klasie Roana, o czym myślisz najczęściej, itp.

Ucz się rysować ewoki, droidy, obcego w galaktyce, walczące postacie z mieczem świetlnym, sceny z wakacji. Zaprojektuj swój statek kosmiczny, wymarzoną grę komputerową. Stwórz autoportret (pamiętając przy tym, że "nie ma jednego słusznego sposobu tworzenia"), dziwne i śmieszne stwory galaktyczne, komiksy, i wiele wiele innych.

Wspaniała sprawa dla fana gwiezdnych przygód, na utrwalenie tego, co poznane, na pozostanie w klimacie STAR WARS, kreatywność, wgłębienie się w siebie, próby pisania może pierwszego w życiu dziennika.
STAR WARS™. Akademia Jedi. Dziennik kontratakuje
tytuł oryginału: STAR WARS. Jedi Academy. Attack of the Journal
Jeffrey Brown
wydawnictwo AMEET, Łódź 2016
liczba stron: 112

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...